Skocz do zawartości

Zakwit pierwotniaków - jak długo trwa


Gruszek321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj woda jest niemal idealna. 2 dni temu podmieniłem 100 litrów, porządnie odmuliłem i wyrzuciłem gnijące liście których wcześniej z racji zakwitu po prostu nie widziałem. Po tych zabiegach poziom No2 spadł poniżej 0,01. Dzisiaj planuję zrobić jeszcze jedną podmiankę, zdjąć koce i zacząć oświetlać. Mam tylko nadzieję że problem nie wróci po kilku dniach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zmętnienie powraca :cry: Oświetlanie 5h/dzień wystarcza aby w akwarium utrzymywała się porządna mgiełka. Nie mam pojęcia jak to zwalczyć do końca, nie chcę znowu zaciemniać akwarium bo po ostatnim tygodniu bez światła rośliny są w fatalnej kondycji. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak już pisałem proponuję lampę UV, miałem takie same problemy z wodą jak ty po 7 dniach od zastosowania filtra sunsun z UV woda kryształ.

Tak też zrobię, jakoś w przyszłym tygodniu zakupię lampę.

Orientuje się ktoś czy tego typu zakwit może zmieniać parametry wody?

 

W tej chwili mam:

 

Ph: 8

Kh: 9

No2: < 0,01

No3: 5

 

Martwi mnie to Ph, nie wiem czemu tak urosło, zawsze miałem około 7.

 

Właśnie znalazłem w domu prehistoryczny filtr: wewnętrzny Atman at f304. Wyjąłem gąbkę, upchałem na maxa watę perlonową i zobaczę czy coś wyłapie. Czytałem na jakimś forum że coś takiego może pomóc - dam znać czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, po 2 miesiącach widzę całość zbiornika :D

 

Podsumowując, w moim przypadku nie pomogło: zaciemnienie na 1tyg, ograniczenie karmienia, dodatkowy filtr wew. z watą perlonową, mniejsze i większe podmiany.

Dopiero UV pozbyło się dziadostwa.

 

Rafijur - bardzo dziękuje za pomoc. Lampa sunsun 9W załatwiła sprawę w 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...