Skocz do zawartości

Jaki kubełek do 112 l


avo13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jaki polecacie kubełek do 112l , byłam w kilku sklepach i każdy sprzedawca mówi co innego. W tej chwili mam aquael fan 3 jako filtr mechaniczny i aquael turbo szut 350wypełniony ceramika i zeolitem. Taki zestaw kupiłam. Obsada to 10 neonków i około 20 gupików, nie za dużo roślin. Jaki filtr polecacie. Myślałam o JBL e 900 ale odradzono mi że za duży. To może e 700 byłby dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Bierz JBL e900 też miałem go w 112l i wcale nie był za duży filtracja bardzo dobra poza tym tak jak napisał kolega powyżej masz regulację przepływu w razie czego możesz zmniejszyć. Teraz pracuje w 200l i doskonale się sprawuje. Moim zdaniem, lepiej kupić większy gdyż deklarowany przez producenta przepływ i tak się zmniejsza z czasem. A jeżeli zechcesz zmienić zbiornik na większy to spokojnie w 200 i myślę, że nawet 240l da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił filtr kubełkowy Aquael Unimax 250 kosztuje ok 240-260zł.

:arrow: Ma możliwość regulacje przepływu wody,

:arrow: posiada cztery duże kosze filtracyjne każdy o pojemności 1,3l,

:arrow: możliwość zamontowania wewnątrz filtra lampy UV lub grzałki, jeśli nie jest zamontowana ani lampa UV lub grzałka to w ich miejsce można dorzucić materiału filtracyjnego lub biologicznego np.: ceramiki (producent podaje taką możliwość)

:arrow: jest niesłyszalny(sam go posiadam w akwarium 112l) jedynie może być słychać deszczownice, ale to w zależności jak będzie zamontowana,

:arrow: u mnie wyklarował wodę w mniej niż 12godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim 112L mam kubeł HW - 302. Chińczyk z allegro o filtracji 1000 l/h. Sprzedaje go robizoo, reklamując go swoją renomą. Filtr na gwarancji, jest cichy. Czytałem o nim na różnych forach i ludzie są z niego zadowoleni. kosztuje około 120 zł z wkładami (ceramika, zeolit, węgiel aktywny). Bez wkładów jest jakieś 30 zł tańszy. Póki co nie mogę powiedzieć złego słowa o tym filtrze - woda kryształ. Poczytaj se opinie na temat tego kubła. Może dasz się przekonać do chińczyka tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co google skoro na forum jest masa opinii, nawet w odpowiednim podklejonym temacie. Chcesz lepszą jakość, bierz coś oryginalnego, ale "chiński" kubeł, nie rozpadnie się po tygodniu, czy roku. Ten model jest obecnie nie mniej popularniejszy niż Unimaxy, nie jest bardziej awaryjny i cieszy się dobrą opinią. To dobry kubeł, za małą kasę. Masz więcej do wydania, kup coś lepszego, nie masz - będziesz zadowolona z tego. Sam mam HW, zresztą nie jako jedyny z zielonych, moje oczekiwania ten filtr spełnia, a nawet jeśli coś kiedyś nawali, to kupie sobie 2 następne [za 90zł da się go już kupić], a i tak wyjdzie mnie to taniej niż coś naprawdę dobrego markowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Każdy ma jakieś "ale", gdy słyszy, że to jest chińszczyzna. Filtr jak dla mnie jest doskonały. Węże przezroczyste - zielone, widać, co się w nich "dzieje".... Jedyną wadą tego filtra (jak dla mnie) jest zbyt niska cena, oraz to, że każdy go dyskryminuje ze względu, że jest to chińczyk.zatrzaski wieka się nie zacinają, duży przycisk do zaciągania wody do filtra, pojemne kosze, solidnie wykonana konstrukcja... Kobieta bez trudu da sobie radę z tym filtrem, więc nie wiem czemu piszesz: "poza tym jestem kobietą". Porównaj sobie chociaż ceny osi ceramicznych wirnika (kolega za markową oś dał 60zł) z ceną filtra... 90zł za filtr zewnętrzny to jak darmo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jak dla mnie jest doskonały.

Nie no, doskonały to nie jest. To solidna konstrukcja, swoje zadanie spełnia w 100%, ale Eheim to nie jest. Plastiki nie są jakiejś super jakości, filtr nie posiada regulacji [choć do tego baniaka będzie w sam raz], węże mogłyby być bardziej giętkie i nie ma bajerów w stylu np. kółek przydatnych podczas czyszczenia. Tak jak pisałem, masz na coś lepszego, weź coś lepszego, chcesz oszczędzić, to ten filtr też się sprawdzi. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle, węgla nie stosuje się na stałe.

Opcja najtańsza/najwydajniejsza: na wlot mały prefiltr, gąbeczka, cały środek zasypany keramzytem.

Moje pytanie dotyczące węgla.... czy węgiel aktywny nie traci swoich właściwości po około miesiącu? i czy trzeba go wtedy wywalić, czy

będzie on negatywnie wpływał na biotop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traci, właściwości. Słyszałem też o tym że po pewnym czasie może wydalać do wody to co pochłonął, ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

Węgiel jest ok, ale w sytuacjach wyjątkowych czyli np. usuwanie leków z wody. Na co dzień, szczególnie w akwarium roślinnym, bardziej szkodzi niż pomaga. Pochłania zarówno te szkodliwe związki, jak i te potrzebne. W dodatku nie jest najlepszym medium do typowej filtracji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...