Skocz do zawartości

brązowy nalot na roślinach


slabyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przygoda z glonami trwa dalej tak jak pisałem w starym temacie nie wiem co to za glony, ciągle trwa. z jednym skończyłem a drugie się zaczyna " wywaliłem wszystko i zacząłem od nowa" i znów to samo tylko w małej ilości . Glony zaczęły się rozwijać i podupadać rośliny . Mam brązowy nalot a miejscami aż czarny ciężko do ściągnięcia , przestałem używać nawozów i podmieniam wodę co 2 dzień po 30l . Żadnych rezultatów glony jak są tak są .

Proszę o pomoc

akwarium 240l

2 x 39 w T5 żarówki

filtr zewnętrzny firmy eheim

co2

test do wody firmy sera

nh4 nh3 0.0 mg l

no2 0,5 mg l

no3 10 mg l

Z Tym NO3 mam problem nie mogę zbić do zera , ponieważ wada w kranie taką samą ilość ma no3 10mg l . Nie wiem jak zbić do zera .

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z glonami trwa dalej tak jak pisałem w starym temacie nie wiem co to za glony, ciągle trwa. z jednym skończyłem a drugie się zaczyna " wywaliłem wszystko i zacząłem od nowa" i znów to samo tylko w małej ilości . Glony zaczęły się rozwijać i podupadać rośliny . Mam brązowy nalot a miejscami aż czarny ciężko do ściągnięcia , przestałem używać nawozów i podmieniam wodę co 2 dzień po 30l . Żadnych rezultatów glony jak są tak są .

Proszę o pomoc

akwarium 240l

2 x 39 w T5 żarówki

filtr zewnętrzny firmy eheim

co2

test do wody firmy sera

nh4 nh3 0.0 mg l

no2 0,5 mg l

no3 10 mg l

Z Tym NO3 mam problem nie mogę zbić do zera , ponieważ wada w kranie taką samą ilość ma no3 10mg l . Nie wiem jak zbić do zera .

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Ja bym się NO3 nie przejmowała, tylko NO2 które powinno wynosić 0. Glony to najprawdopodobniej okrzemki. Zaciemnij na jakiś czas akwarium. Ruszasz podłoże przy podmianie? Dostarczaj więcej tlenu do akwarium. Jaką masz obsadę? Czy pokarm opada na podłoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże naruszam przy podmianie wybierając odchody i resztki pokarmu, a pokarm częściowo opada na dno . Moja obsada to ,,

 

2 skalary 8 cm

3 glonojady

4 kirysek

2 coś podobne do rekinka miniaturki

Karm mniej, tak żeby nie opadało na dno, oraz rób raz - dwa razy w tygodniu głodówki ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...