Skocz do zawartości

wysokie no2


fritz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc... mam akwarium juz okolo 2 miesiace 240l dojrzewalo przez dwa tygodnie po czym wposcilem 4 rybki, testy robilem przez pierwsze dwa tygodnie codziennie, po tem co tydzien i bylo wszystko ok, az do dzisiaj zrobilem test na no2 i bylo wysokie. Zmienilem czesc wody, spadlo, ale nadal nie jest ok . Przyznam sie, ze czyscilem filtr biologiczny nie tak jak powinienem i stanowczo za szybko... Mam 1400 litrow na godzine biologiczny i mechaniczny 600 l/h fluval... Co teraz mam robic czekac, az sie wszystko ustabilizuje i podmieniac wode czy czekac i nie podmieniac wody, az biolog zacznie pracowac jak nalezy. Rybki karmie 2 rzy dziennie przez 6 dni jeden zostawiam bez karmirnia... nie ma syfu na dnie. :help::help::help::help::help::help::help:

 

Proszę o uwzględnienie w pisowni polskiej czcionki viewtopic.php?f=2&t=32464 jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki(zebry i niebieskoluska) normalnie sie zachowuja, jedza normalnie nie widze zadnych oznak czegos zlego.... teraz mam tak 0,8 mg/l uzywam kropelkowego testu tetry wynik z przed 2 minut 0,8 mg/l... Nie wiem czy mam podmieniac wode dalej czy przestac podmieniac i poczekac az sie wszystko ustabilizuje... dzieki za odpowiedz. Miale inne testy 5 in 1, ale nie byly zbyt dokladne i czekam teraz na kropelkowe bede mial w poniedzialek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie masz racje... Wiem zrobilem blad, ale nie ruszalem medi filtracyjnych tylko wyplukalem gabke i kubel zalalem zwykla woda z krany(nastepny blad)... Po tem gdzies czytalem i gabke wywalilem i teraz mam sama ceramike i wegiel aktywny i zeolit mineralny bez gabki oczywiscie mam filtr wewnetrzny mechaniczny, ktory tez dwa tygodnie temu czyscilem mania czyszczenia... blad za bledem z tymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ogranicz karmienie na czas wyprowadzenia akwarium na prostą, na razie nie czyść filtrów i podmieniaj wodę co ok 2-3 dni w ilościach 20-30% aż NO2 nie spadnie. Potem regularne podmiany wody, czyszczenie kubła raz na pół roku w owdzie spuszczonej z akwarium. Polecam zamontowanie akwaponiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rosliny, ale mam problem ze znalezieniem nazwy bo nie mieszkam w Polsce i jak kupowalem to nie bylo nazwy a dziewczyna ktora mi to sprzedawala miala 16 lat i sie nie za bardzo znala... Probowalem poszukac w internecie, ale chyba za slaba szukalem... Akwarium stalo 2 tygodnie bez ryb i robilem testy co dziennie i bylo wszystko ok akwarium ma 2 mieciace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcia roślin, pomożemy Ci je zidentyfikować.

 

Nie moge wstwawic, caly czas jest napisane, ze za duzy plik i nie wiem jak zmiejszyc yo zdjecie, jezeli chcesz mozesz sprawdzic tu

 

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

 

Mysle ze jedna nazwa roslinki to Aponogeton boivinianus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz jakie ma korzenie? Jeśli bulwę to Aponogeton tak jak piszesz, jeśli kłącze i zwykłe korzenie to Cryptocoryne aponogetifolia.

 

Jeśli powyższy link prowadzi do twojego akwarium to ja tam widzę głównie jakieś żabienice, rotalę i chyba mikrozorium.

 

Kojarze napewno nie ma zwyklych korzeni , bulwy tez nie, mysle, ze klacze... Tak ten link prowadzi do mojego akwarium... I, teraz tylko podmieniac wode ograniczyc jedzenie i czekac az sie wszystko ustabilizuje....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natury nie popędzisz (choć niektórzy próbują).

Czytalem i powiem Ci, ze zdania sa na ten temat podzielone niektorzy twierdza, ze wode nalezy podmieniac( i ich jest wiecej) a inni sadza, ze nie podmieniac i zostawic to w spokoju az sie ustabilizuje chyba, ze bedzie bardzo mocno przekraczac norme wtedy podmienic troszke.... nie moge uzywac polskich znakow....

 

Edit

 

Wymienilem 1/4 wody spadlo do 0,3 mg/l w piatek zrobie to samo. Chyba wszystko idzie ku dobremu bo nawet woda zrobila sie klarowniejsza tak jaka mialem wczesniej.... Dziekuje wszystkim za pomoc...

 

Jak widzę nie zajrzałeś do regulaminu, szkoda więc jeszcze raz viewtopic.php?f=2&t=32464. Jest tam też wzmianka o ostrzeżeniach, tzw. banach itp. Pzdr - jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego nie zrobisz,akwarium ponownie dojrzewa poprzez Twoje podmiany i czyszczenie filtra.

Ja bym nic nie podmieniał skoro ryby żyją i dał porządnie dojrzeć akwarium.A żyją nie zdychają?

Możesz dosadzić roślinki szybko rosnące jak nawódka wielonasienna np.Testy masz to dobrze.

Co 2 dni sprawdzaj poziom no2 wszystko powinno wrócić do normy stężenie masz 0.8mg/l więc tylko formalnie się pytam czy ryby żyją bo pewnie żyją.Martwić by się można było gdyby no2 przekroczyło 0.2mg/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego nie zrobisz,akwarium ponownie dojrzewa poprzez Twoje podmiany i czyszczenie filtra.

Ja bym nic nie podmieniał skoro ryby żyją i dał porządnie dojrzeć akwarium.A żyją nie zdychają?

Możesz dosadzić roślinki szybko rosnące jak nawódka wielonasienna np.Testy masz to dobrze.

CO 2 dni sprawdzaj poziom no2 wszystko powinno wrócić do normy stężenie masz 0.8mg/l więc tylko formalnie się pytam czy ryby żyją bo pewnie żyją.Martwić by się można było gdyby no2 przekroczyło 0.2mg/l.

 

 

Dzieki za pomoc... Rybki zyja maja sie dobrze.... Teraz aktualnie mam 0,3 mg/l, wymieniam wode codziennie po 40 litrow. Wiec przestane wymieniac, testy co dwa dni i nowe roslinki. Mam jeszcze pytanie czy mam moze kupic jakis bactozym albo cos, zeby pomoc czy najlepiej bedzie jezeli zostawie to i pozwole zyc temu swoim zyciem... Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...