Skocz do zawartości

[1050] Wszystko pada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe forum i niestety zacznę od przykrego tematu i od działu od którego nie chciałbym zaczynać no ale cóż....

Opis mojego akwarium jest tutaj:

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=37869

 

Padła mi i pada nadal cała masa krewetek RC,

1 otosek,

wszystkie ampularie i prawie wszystkie neritiny,

3 stiphodony red neon,

a tęczanki choć żyją to siedzą w krzakach i nie wychodzą.

 

Padł mi też wczoraj rogatek zaatakowany zielenicami - po prostu odpadły mu liście.

 

Miałem problem z zielenicami ale od wczoraj ich ilość zmalała o ponad połowę i nadal robią się białe, czasem czerwone i się rozpuszczają.

 

Plaża była zielona od zielenic a dziś jest biała, nalot na szybach też się zrobił z zielonego na biały.

 

Filtracja:

 

2xAquael Unimax 700, w jednym z filtrów zamiast gąbki od miesiąca węgiel aktywny.

 

Parametry wody:

 

pH - 7,

GH - 16,

KH - 14,

NO2 - 0,

NO3 - 0,

PO4 - 0,

NH4 - 0,

temperatura - 26 st C,

 

Nie wiem co się dzieje, stało się to nagle, wszystko funkcjonowało do wczoraj nagle ryby zaczęły padać, ślimaki się skurczyły i koniec....

 

W razie potrzeby udzielę dodatkowych informacji o akwarium...

 

Kahl:

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Zastąpiłam Twój link linkiem do tematu opisującego Twój zbiornik, który jest na naszym forum a nie na konkurencyjnym.

Niestety muszę wlepić Ci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że nic nie zrobiłem. Mam podłoże ADA Amazonia i lałem jak codziennie roztwór potasu KHCO3. Nie zrobiłem nic innego czego nie robiłem wcześniej...

 

To KH spadnie ponieważ zmienię KHCO3 na K2SO4.

 

E.

No tak przypomniał mi się jeden istotny szczegół. Wczoraj tata wlał do akwarium trochę perhydrolu i chyba to zmiotło zielenice. Ale stało się to już po tym jak w akwarium zaczęły padać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...