Skocz do zawartości

Prętnik karłowaty


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium dość świeże, maximum 2 miesiące, a w nim do dziś pływały dwie samiczki prętnika i samiec. Pierwszą samicę wydaje się mi że samiec zamęczył i przez_to zdechła, lecz przy drugiej hm? Otóż samiec zrobił gniazdo na tarło, i samiczkę zaczął ganiać itp. lecz ta stała się osowiała, lecz pokarm przyjmowała normalnie, a przed paroma minutami zaczęła intensywnie pływać dość szybko, uderzyla nawet w podłoże co było dla_mnie podejrzane dość bardzo, po czym pływała przy powierzchni a samczyk blisko niej bardzo lecz nic jej nie robił myślałem ze to zaloty, ( nie wiem jak wygląda tarło, to moje pierwsze akwarium), lecz po chwili sprawdziłem i rybka nieyła o_co wiec chodzi? Mam pytanie jak wygląda ikra prętnika? Czy to takie przeźroczyste kuleczki? Czy to raczej po_prostu zbudowane przez samca gniazdo?

 

Obsada 3kiryski spiżowe (od dziś) 4 gupiki i 7 neonów.

Filtr Hj B411 czy jakoś tak... Akwarium 54l.

 

Gost: Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że się nie znam na chorobach i z tych wypisanych pasuje mi co trzecia to napisze co zauważyłem Ja.

 

Najpierw ryba chowała się po kątach myślałem że to przez nieustanne gonitwy przez samca, lecz potem ryba siedziałam spokojnie i lekko przechylała się na bok lewy chyba dokładnie, a pod koniec swego żywotu, pływała z prawie w pionie a głowe unosiła bez przerwy, po czym zaczeła szybko pływać w różnych kierunkach, podpłyneła do powierzchni i hmm chyba sie udusiła? Miała bardzo nadęty "brzuch"? Bardzo szybko próbowała wcześniej oddychać.

 

 

Pytanie czy dokupować odrazu dwie nowe samiczki czy moze odczekać troche samcowi źle niebędzie? Czy jeśli kupie młode samiczki samiec je zamęczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...