Skocz do zawartości

Pęknięte akwarium


thekonrab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Ile lat ma to akwarium?

Po 10 latach silikon traci swoje właściwości, do tego zmiana temperatur (piwnica), wilgotność powietrza itp.

 

Przy okazji dwie rzeczy:

 

1: Pękniecie to pęknięcie. To nie odklejenie się szyb, gdzie zapaćkasz silikonem i będzie git. To będzie szło dalej. Pomazanie tego silikonem na palcu nic nie da. Taka szybę się wymienia lub nakleja się na nią kawałek nowej.

2: Koszt większej tubki silikonu jest praktycznie taki sam, co kupno nowego akwarium tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma to akwarium?

Po 10 latach silikon traci swoje właściwości, do tego zmiana temperatur (piwnica), wilgotność powietrza itp.

 

Tu się zgodzę.

 

1: Pękniecie to pęknięcie. To nie odklejenie się szyb, gdzie zapaćkasz silikonem i będzie git. To będzie szło dalej. Pomazanie tego silikonem na palcu nic nie da. Taka szybę się wymienia lub nakleja się na nią kawałek nowej.

 

Z tym już nie koniecznie,chociaż nie znając wymiarów akwa napisałem,że silikon może nie pomóc,to:

 

Wymiary :

wys: 26.5

szer:35

dłu:19

Sorry jednak się pomyliłem pęknięcie jest u góry z lewej strony i ma 0.9mm

O ile przy większych akwariach bym nie ryzykował,to przy takich wymiarach akwarium i takiej rysce nie sądzę,żeby cokolwiek miało się stać.

 

PS.Myślę,że przez te kilka dni autor tematu i tak zrobił to,co uznał za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile przy większych akwariach bym nie ryzykował,to przy takich wymiarach akwarium i takiej rysce nie sądzę,żeby cokolwiek miało się stać.

 

PS.Myślę,że przez te kilka dni autor tematu i tak zrobił to,co uznał za słuszne.

 

Czyli ?? :)

Oczywiście że skleiłem tylko że silikonem do płytek ceramicznych chyba przeciwko wilgoci i grzybom .Wlałem wodę (dla testu)

i akwa stoi już 2 dni z wodą i nic a nic nie przecieka.

 

PS:Popytałem się rodzinny i wyszło na to że akwarium ma około 30 lat :D i silikon był czarny a teraz jest biały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oczywiście że skleiłem tylko że silikonem do płytek ceramicznych chyba przeciwko wilgoci i grzybom .

 

Oczywiście błąd. Środki przeciwgrzybiczne wybiją Ci obsadę. Płukanie na niewiele się zdaje. Są przypadki, nie przeczę, że nic się nie działo. Jednak najczęściej kończy się to nieciekawie

 

PS:Popytałem się rodzinny i wyszło na to że akwarium ma około 30 lat :D i silikon był czarny a teraz jest biały :)

Mam rozumieć, że rozklejałeś je i kleiłeś na nowo?

Czy tylko zamazałeś te pęknięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...