Skocz do zawartości

Mętna woda w akwarium 30l


Matys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 30l, zostało ono zalane 6sierpnia razem z roślinkami, korzeniem i żwirem, od tego czasu filtr (aquael fzn 2) i grzałka (ustawiona na 24 stopnie) chodziły non stop, światło do czwartku(11sierpnia) chodziło ok 5-6h dziennie. Do czwartku woda była ładna, krystaliczna bez żadnych zanieczyszczeń. W czwartek wyjechałem zostawiając włączony filtr i grzałkę i światło, po powrocie wczoraj wieczorem (15 sierpnia) woda była zmętniała. Czy jest możliwe aby stało się to przez to że na te 4 dni zostawiłem włączone światło na całą dobę?

 

Pozdrawiam!

 

P.S: Korzeń został wygotowany, a żwir kilkukrotnie wypłukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był dokładnie wymyty i wyszorowany z osadu, gąbki, które miałem wewnątrz zostały wymyte i potraktowane wrzątkiem. Zapomniałem jeszcze wcześniej wspomnieć o jednej, być może ważnej rzeczy, jak się przyjrzałem to kabomba przy swoim wierzchołku w sensie tam na szczycie jest jakby zgnita, a na mchu pojawiło się coś w stylu pleśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był dokładnie wymyty i wyszorowany z osadu, gąbki, które miałem wewnątrz zostały wymyte i potraktowane wrzątkiem.

Zapomniałem jeszcze wcześniej wspomnieć o jednej, być może ważnej rzeczy, jak się przyjrzałem to kabomba przy swoim wierzchołku w sensie tam na szczycie jest jakby zgnita,

a na mchu pojawiło się coś w stylu pleśni.

1.No to dobrze :)

2.To musisz wyciąć, wiem bo sama miałam tę roślinkę i też na szczycie była zgniła, a gdy wycięłam problem miałam z głowy :D.

3.Należy jak najszybciej to usunąć aby ta "pleśń" nie rozprzestrzeniła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...