Skocz do zawartości

pytanie do hodowców zbrojników niebieskich (kolce, płeć)


xai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kiedyś często tu bywałam jednak za nic nie mogę sobie przypomnieć loginu...

mam chyba pecha do moich ulubionych rybek zbrojników niebieskich.

W akwarium mam jednego bardzo dużego samca z porożem

Rozmnożenie glonojadów jest moim marzeniem ;) niestety ciągle trafiam na samce, kupuje młode glonojadki a jak dorastają okazują się samcami... Nie dawno poirytowana tym szukałam sklepu gdzie będą większe niż 2 cm glonki. W jednym było kilka większych a sprzedawca zapewnił mnie że znajdzie się 100% samica.

wyłowiony okaz miał z 4-5 centymetrów ale sprzedawca powiedział ze już widać że będzie to samica bo gdyby był to samiec to miał by już poroże

.

dzisiaj zauważyłam ze ta 'samiczka' mimo że nie ma poroża na pysku to a te takie kolce które "wysuwa z pod oskrzeli" (nie wiem jak się to fachowo nazywa byłabym wdzięczna za podpowiedź)

 

czy samice też mogą mieć te wysuwające się z pod oskrzeli rogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, teraz zaczynam się zastanawiać czy ten mój "wielki samiec" jest na pewno samcem bo kolce ma pojedyncze i jak oglądam zdjęcia to przy swojej wielkości powinien mieć już dużo większe porozgałęziane poroże.

 

edit:

Udało się zrobić kilka zdjęć.

Ps.: nie jest jaki chory czy coś, po prostu oswojony i lubi przyssać się do ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...