Skocz do zawartości

Zolkniecie i gnicie roslin


jarasuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam sie Jarek jestem nowy na forum to moj pierwszy post wiec jezeli jest cos zle to powiedzcie.

A wiec mam taki problem od dluzszego czasu mam problem z roslinkami tzn.wszystkie roslinki robia mi sie czarne a potem gubia liscie i padaja. Nowe ktore kupilem(nazw nie znam) to najpierw zolkna a ,potem robia sie czarne najpierw koniuszki lisci a potem cale liscie.

moje akwarium to 220l filtry zewnetrzne EHEIM prof.2 i TETRATec dodatkowo mam papke tetry.

Temp.25-26 stopni swiatlo 3500k PH-7.4 Amonia-0.1 NO2-0.1, NO3-25

Jezeli chcecie zebym napisal obsade ryb to napisze.

Podloze to drobne kamienie i zwir .

Kupilem srodki firmy seachem do pomocy ale nic nie pomaga a stosuje juz od 2 miesiecy,

jezeli potrzeba jakis zdjec to przesle nie ma sprawy..

 

Prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podmiane robie co 2-3 tygodnie 15% kiedy czyszcze filter.

Napowietrzam caly czas srodki to plant pack firmy sachem stosuje od dwoch miesiecy i nic nie pomaga.

Obsada to: 2 gorami niebieskie, 2 gorami zlote, 2 gorami mozaikowe, 8 kiryskow, 2 glonojady,3 akary z maroni,3 bojce wspaniale,1 trzcinnik.

Co do roslin to niestety ale nazw nie znam, dolacze pare zdjec.

 

Dzieki za pomoc.post-10188-13685165204586_thumb.jpg.JPG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzieki za odpowiedz.

Filtr myje woda z akwarium testy robilem wyniki sa podane wyzej.

Co do filtra to wczesniej czescilem raz na 2-3 miesiace ale naprawde byl tak brudny ze az widac bylo po wodzie.Odczyty niby sa bardzo dobre.

Co do ceramiki to wyciagne i zobaczymy jak sie wszystko bedzie zachowywac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roślin rozpoznaję mikrozorium i anubiasy (tam z tyłu nie widzę co to za roślina) a te nie potrzebują nawozów ani dobrego światła do rozwoju jedynie NIE ZAKOPYWANIE ich kłączy w podłożu. To są rośliny, które najlepiej rozwijają się przymocowane do korzeni bądź kamieni tak aby ich korzenie zwisały luźno w wodzie. Nawozy odstaw ponieważ rośliny ich nie wykorzystają. Ile h świecisz światło w akwarium na dobę?

 

Filtrów nie powinieneś tak często czyścić. Stąd w testach wykrywalne poziomy amoniaku i azotynów. Spróbuj czyścić filtry co 2 miesiące - na zmianę tak aby nie czyścić obu na raz (np Eheim w miesiącu parzystym, Tetra w miesiącu nieparzystym). Jakie masz wkłady w filtrach? Filtry działają 24h/dobę/365 dni w roku? Podmiany z porządnym odmulaniem zwiększ do 20% tygodniowo. Napowietrzanie wyłącz a wylot deszczowni skieruj w stronę tafli wody tak aby woda falowała. Takie napowietrzanie też jest bardzo skuteczne a zaoszczędzisz na prądzie i nic Ci nie będzie buczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A wiec co do filtrow to dzialaja caly czas 365 dni w roku co do wkladow to pojecia nie mam jak to nazwac ale kupilem razem z filtrami oryginalnie wymieniam jedynie gabki w filtrach co jakis czas. Filtr eheim to tylko dwie warstwy i w gornej sa gabki a w dolnej cos co przypomina kamienie?Tetra to 4 warstwy i tam od gory to gabki potem to samo tzn.jakies kamienie potem jakiej biale waleczki-naprawde nie wiem jak to nazwac ale moge podeslac zdjecia a w dolnej warstwie jest jakis wegiel dwa woreczki plus kamienie?

Swiatlo mam zapalone srednio 5-6 godzin dziennie.

Co do papki to wylacze ta ceramike juz wyciaglem a wyloty deszczowni byly tak ustawione od poczatku.

 

Naprawde dziekuje za pomac i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede wszystkim światło - zbyt małe ja w 200l mam 138W a u Ciebie jest 38 W (tyle to miałem w 112l i dopiero po dołożeniu kolejnych 24W zaczęło mi rosnąć zielsko w akwarium). Druga sprawa czas świecenia też zbyt krótki powinno być ok 10 godzin. Ja świecę 12 godzin. Jakie masz podłoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was robicie to dla jaj czy specjalnie .

 

Podaje link do regulaminu forum .

 

viewtopic.php?f=35&t=32464

 

 

Ten regulamin troszkę chory jest, sadze, ze sam masz problemy ze zrozumieniem jego....

 

 

Przy rejestracji akceptujesz warunki regulaminu wiec co jest niezrozumiałe ...

 

Aha ten post uważam jako spam pisanie po ty by nabić sobie licznik i przyznaje ostrzeżenie to jest również opisane w regulaminie ,nie wspominając o pisowni .ECIK-GFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A wiec testy GH przyszly dzisiaj KH niestety jeszcze nie mam.

Po zrobieniu testu GH bylem zaskoczony i to nie mile bo wyszlo az 25 a to duzo!

(jak tylko zrobie KH to napisze)

Jak zmniejszyc wartosci GH bo slyszalem ze dodaje sie wode deszczowa? Ale nie wiem czy to jest wlasciwy sposob wiec poczekam na to co napiszecie.

 

Dzieki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A wiec testy GH przyszly dzisiaj KH niestety jeszcze nie mam.

Po zrobieniu testu GH bylem zaskoczony i to nie mile bo wyszlo az 25 a to duzo!

(jak tylko zrobie KH to napisze)

Jak zmniejszyc wartosci GH bo slyszalem ze dodaje sie wode deszczowa? Ale nie wiem czy to jest wlasciwy sposob wiec poczekam na to co napiszecie.

 

Dzieki i pozdrawiam,

Zmniejsza się dolewając wodę destylowaną. Z tym, że najpierw musisz zobaczyć czy coś nie podnosi Twojego poziomu Gh, np, jakieś kamienie.

 

Edit. Na zdjęciu na 1 stronie widzę statek i chyba wulkan, wyciągnij to, bo prawdopodobnie to to podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie co zrobilem test KH i wyszlo 4? To chyba dobrze?

Statki wyciagnolem i ten wulkan tez takze w tej chwili nie ma tam niczego co by podnosilo GH.

Kupilem srodek TETRA PH/KH minus bo tak mi polecili w sklepie ale nie wiem czy powinienem go uzyc bo KH jest chyba w porzadku to GH mam wysokie.

 

Dzieki i Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Nie wiem czy jeszcze ktos przeglada ten post ale sprobuje.

A wiec GH udalo mi sie zbic do 16 a KH to 5 dolozylem jeszcze jedna swietlowke i teraz jest 80w i zwiekszylem czas oswietlenia do prawie 8-10 godzin.W akwarium nie ma zadnej ceramiki a roslinki jak padaly tak padaja.

Teraz robia sie w lisciach dziury a potem zolkna i gubia liscie.

 

Mam nadzieje ze ktos odpowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...