Skocz do zawartości

Oświetlenie z lampy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przeglądałam projekty DIY i natknęłam się na temat: viewtopic.php?f=40&t=14364. Szukałam w internecie, i chciałam się spytać czy ta oprawko-lampa: http://allegro.pl/oprawka-e27-do-lamp-u ... 10093.html spełni się w roli oświetlenia, czy rośliny będą rosły przy zwykłej żarówce, którą bym tam wkręciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dlaczego zwykła żarówka, a nie nie-różniąca-się-parametrami od świetlówek żarówka energooszczędna?

 

Po drugie: oprawa, kabel, wtyczka, włącznik - w elektrycznym to jakieś 3zł i to bez przesyłki.

Nie znam się na tym, więc mogła by być żarówka energooszczędna. Ponieważ nie posiadam pokrywy do akwarium, a belki są drogie. A to jest lampa, i mogła bym ją jakoś przymocować do szybki w akwarium.

A co do tej żarówki to jaką wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to samemu sklecić dużo taniej, ale jak wolisz.

 

Żarówka - moc zależna od wielkości baniaka.

Parametry takie same jak dla świetlówek

865 najlepiej, czyli przykładowo Philips Tornado.

Żadne marketowe warm lighty z ciepłym światłem.

 

PS: ... taka mnie konsternacja naszła.

Nie wiem o jaki baniak chodzi, ale ta lampka z przesyłką pewnie 35zł, żarówka 15zł + prawdopodobnie przesyłka bo to trudno w sklepach dorwać. Koszt ponad 50zł.

 

Za 25zł idzie kupić gotową meblową oprawę świetlówkową, razem ze świetlówką. Nie mam pokrywy i sam takich używam.

 

Podaj wymiary baniaka, to jakie rośliny chcesz hodować, czy będą nawozy/CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartańsko. Zdjęć nie mam, ale szyba, a na tym oprawki. Żadna filozofia. Oczywiście można zrobić akwarium otwarte, bez szyby, ale wtedy trzeba to zamocować na ściankach, no i można takie oprawki obudować, albo lepiej - dać odbłyśniki.

 

Przy 50cm najlepiej by było mieć dwie żarówki, bo punktowe źródło światła we wszystkim większym niż 25l nie bardzo, chyba że chce się mieć specyficzny efekt.

 

W 54l miałem dwie oprawy, coś w tym stylu:

http://allegro.pl/oprawa-swietlowkowa-1 ... ml#gallery

U Ciebie będą dłuższe niż baniak, więc przy odpowiednim zabezpieczeniu mogą robić za belki. Świetlówki masz tam najtańsze, 765, albo 760 za 4zł, ale na początek Ci wystarczą, zresztą później można je wymienić na zwykłe "akwarystyczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwencja własna. Dlatego płaci się za to 25zł, a nie 250, jak za dobrą belkę.

 

Gdybym ja się bawił, bez szyby nad baniakiem to w tym wypadku hmm... obudować końcówki, co by wszystko ładnie stało i nie wpadło, albo połówka rynny, do środka moduł, odbłyśnik gratis. Oczywiście to twarda partyzantka, jednak jak ma być bardzo tanio to trochę trzeba DIY zrobić.

Może nie będzie to takie picu picu "aquascajperskie" jak firmowe belki, ale będzie działać tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...