Skocz do zawartości

Mam glonojada pleco, który nie je :(


Klareczek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

granulatem karmie tez..

No to może się najada granulatem, a tabletka jest zbędna.

 

 

Polecam tobie kupić pełen zestaw jedzenia do rybek firmy tropical i w każdym dniu dawaj coś innego. Cena zakupu może być spora ale starczy ci to na kilka miesięcy/ lat w zależności jaki masz duży zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 muszlowiec 1 ksiezniczkę z burundi 1 kiryśnik 3 sumiki szkliste 1 sumik rekini 2 gupiki 1 molinezje 2 glonojady pleco 1 zbrojnik niebieski 1 krewetke filtrująca 2 krewetki amano 1 brzanke rożowa 1 żabe 3 ślimaki ampularie..

Akwarium 80l..

Polecam tobie kupić pełen zestaw jedzenia do rybek firmy tropical i w każdym dniu dawaj coś innego. Cena zakupu może być spora ale starczy ci to na kilka miesięcy/ lat w zależności jaki masz duży zbiornik.

A czytał kiedyś kolega o terminu ważności produktów. Czy wiesz że otwarte opakowanie "wietrzeje" i traci to co najlepsze?

 

Dorosły plecto osiąga rozmiar 60 cm!

Niżej wstawiam zdjęcie sumika rekiniego :)

Nie uważasz że masz troszkę za malusieńkie akwarium dla tych ryb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem się nie czuje, bagno to też może zbyt wiele powiedziane, ale nazwałbym to kompletną zupą rybną, powstałą na zasadzie kupowania rybek "bo ta mi się podoba", bez najmniejszej znajomości wymagań konkretnych gatunków. Absolutnie nie dziwi mnie że masz problemy, dziwi mnie natomiast że rybki jeszcze nie padają.

 

Rybki źle dobrane wielkościowo, masz tam gatunki rosnące większe niż twoje akwarium.

Rybki źle dobrane pod kontem parametrów wody i biotopów, muszlowce czy księżniczki wymagają wprost przeciwnych parametrów niż takie zbrojniki.

Rybki źle dobrane ilościowo, te które żyją w parach nie trzymane w parach, stadne nie w stadach itd.

Zero wiedzy o hodowanych zwierzętach, to błąd przez który musiałeś założyć ten temat.

 

Ogólnie, tragikomedia. Jak chcesz żeby było dobrze, musisz oddać 3/4 tego co masz, z pleco na czele. Większości tych ryb nie zapewnisz dobrych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czekam na opinię eksperta.. podaj też swoją obsadę

Ok, spełnię życzenie.

Akwarium 45l. Obsada 5 neonków innesa (będzie więcej ok. 15), 2 krewetki RC (również będzie więcej). Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

Co do Twojej obsady, nie chciało mi się wymieniać, czemu i jakie ryby musisz się pozbyć, oraz do nie których trzeba będzie jeszcze dokupić.

Masz już wymienione główne błędy.

Ekspertem nie jestem, ani nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki oświeciłeś mnie, ale ja kupiłem tak naprawdę to kiedyś gupiki, kiryśnika i ślimaki, a reszte dostawałem od znajomych. Nie moja wina, że ludzie mnie tak lubią, szkoda mi było odmówić tych rybek..A propo tego sumika rekiniego ty go chodujesz takiego dużego żeby ci padł? Czy kolacje chcesz z niego robić? Np ja mam te ryby by cieszyły oko, a jak bym chciał aby normalnie się rozwijały to mam staw niedaleko domu, tak samo ten pleco jest duży i na pewno lekko większy urośnie, ale każdy mi go podziwia i z tego się cieszę.. Dzięki, że odpowiedzieliście.. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np ja mam te ryby by cieszyły oko, a jak bym chciał aby normalnie się rozwijały to mam staw niedaleko domu, tak samo ten pleco jest duży i na pewno lekko większy urośnie, ale każdy mi go podziwia i z tego się cieszę.. Dzięki, że odpowiedzieliście.. ^^

No to mnie zabiłeś...

Zapomniałeś powiedzieć że podziwiają go osoby które nie mają pojęcia o akwarystyce.

 

Piszesz, że masz ryby aby cieszyły oko. Powiem tak: aby ryby cieszyły oko muszą mieć dobre warunki życiowe - parametry wody, wielkość zbiornika, prawidłowa obsada aby ryby się nie stresowały nadmiernie. Jak spełnisz te warunki to wtedy i tylko wtedy ryby cieszą oko, ponieważ pięknie się wybarwią i pokażą szereg ciekawych zachowań.

 

Piszesz: "jak bym chciał aby się normalnie rozwijały to mam staw niedaleko domu" to po kiego grzyba zakładałeś akwarium??

 

Widzę że nie dorosłeś na tyle żeby się opiekować jakimiś zwierzętami :!::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...