Skocz do zawartości

razbora straciła oko i kolory


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam 45l akwarium z 9razborami, 4kiryskami i bojownikiem. Ostatnio wpuściłam do akwarium razbory i bojownika, kiryski były wcześniej. Przez tydzień wszystko było ok, aż do dziś. Zauważyłam, że 1 z razborek straciła kolor i nie ma oka!

Na to oko mam wytłumaczenie, że to może wina bojownika, ale dlaczego jest taka blada? może to coś zaraźliwego? jak jej pomóc? czy może żyć z 1 okiem?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram czasami eutanazja jest mniejszym zadawaniem rybie bólu niż leczenie....

Ja jesli musze, usypiam ryby w wodzie z rozpuszczoną tabletką ETOPIRYNA (pewien akwarysta mi to polecił) taka tabletka jest jakby "głupim Jasiem" i lekko psychotropowa. A ruchy ryby w takim roztworze stają się co raz wolniejsze aż ryba zasypia... metoda bezbolesna... To jak by przedawkować narkotyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ja dobij albo lecz, a nie trzymasz w słoiku i skazujesz na powolną śmierć. Wykąp w odkażalniku, bo się pleśniawka wda w ranę

nie znasz mnie i tego jak traktuję rybki więc się nie unoś, nie trzymałam jej w słoiku tylko przeniosłam na chwilę do szklanego naczynia w którym przez chwilę poobserwowałam jej ranę i zachowanie i mogłam zrobić łatwiej zdjęcie żeby ktoś kto chce pomóc to zrobił...

Minęło ok 12godz. od zdarzenia, rybka pozostała w akwarium przez noc i to było chyba dla niej najlepszym lekarstwem, bo odzyskała kolorki. Myślę, że z 1 okiem będzie żyła, bo pływa razem z resztą koleżanek, troszeczkę nadal zdezorientowana, ale widać, że dzielna daje sobie radę :)

uwierzcie, że gdyby tylko miała naprawdę cierpieć, to nie utrzymywałabym jej na siłę przy życiu! ale na razie jest lepiej, poobserwuję ją uważnie i jakby działo się coś niepokojącego zainterweniuję. Myślę, że jej bladość to właśnie, jak ktoś napisał, stres związany ze strata oka...

Jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...