Skocz do zawartości

gupik zjada młode?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu zauważyłem iż moja samiczka gupika za kilka chwil urodzi malutkie, a więc szybko pobiegłem do sklepu zakupić kotnik, następnie włożyłem tam moją samiczkę, urodziła, a na drugi dzień została jedna mała rybka, czy samiczka zjada swoje potomstwo? Co robić,aby zabezpieczyć malutki narybek przed gupikiem oraz innymi rybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło to ja trzymam razem z samiczką... no ale jak one rodzą najczesciej w nocy a pozatym tak sie chowaja male rybki ze ciezko je znalezc i wylowic...

Widzisz jak doradzasz początkującej akwarystce w sprawie kotnika o którym może nie mieć pojęcia to może chociaż rusz tyłek i podaj jego zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem kiedyś gupiki i mi się okociły to robiłem tak:

 

1. Brałem większą szklankę

2. Wpakowałem tam kotną samiczkę (jak już zaczynała rodzić)

3. Malutką łyżeczką wyciągałem małe

4. Wrzucałem je do kubka

5. Rozkładałem kotnik (taki materiałowy)

6. Wrzucałem małe

7. Karmiłem je pokruszonym, suchym pokarmem

 

To był mój sposób i odpukać się sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale dopowiem, że pokusiłeś się na najtańszy kotnik. Najtańszy nie znaczy gorszy rozumiem masz kotnik z siatki dokup do niego taki mniejszy plastikowy z dużymi szparkami. Wsadź jeden w drugi (w plastikowy samice) jak będzie je ganiać to rybki opuszczą kotnik matki i przelecą do siatkowego.

A kotnik plastikowy dodam, że (załączniki) mają przeważnie przegródkę na górę wsadzasz samice, a kiedy urodzi (jak mówiłeś noc) młode opadają na dno pod ruszt (z jednej strony są szparki przez które wleci natomiast do matki przedostać się nie może)wstajesz i wyjmujesz matkę do aqua ogólnego i wyjmujesz ruszt potem jak rybki są większe polecam kotnik z siatki.

 

Wady kotnika siatkowego:

Niektóre ryby dziobią małe od spodu + czasami może się zdarzyć, że młode nie zdąży uciec przed matką

 

Wady kotnika plastikowego:

Przez szparki, które są po bokach młode rybki czasami uciekają (w moim przypadku gupik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...