Skocz do zawartości

Zółta woda


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam swoje akwarium pierwsze mam około od miesiąca zalane, a rybki od ok 2tygodni akwarium 60litrów

obsada:

pretnik karłowaty 1+1 (jedna samiczka padła)

gupik 4 samce (jeden padł było 5;])

7 neonow innesa i 3 otoski były został jeden..;/

 

Otóż woda była dosyc biaława gdy z boku akwarium sie spojzało, lecz dzis zrobiła sie zółtawa a na szybach pojawił sie brązowy nalot (chyba okrzemki z tego co czytałem) Gdy czyszcze akwarium na scierce pojawia sie brązowy "bród".

 

Oświetlenie zwykle 15W, filtr 411b czy jakos tak ... Nie mam w akwarium zadnych korzeni. Kilka roślinek dopiero co sie przyjeło podłoze to biały piasek i rzeczne kamyczki;] a takze dwa wieksze kamienie( wapienie). Czemu woda robi sie wiec zółta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda robi się żółta od okrzemków,słabe masz oświetlenie dodaj 15wat.

W początkowej fazie rozruchu mogą się one pojawić po czym (jak u mnie ) same zniknęły,masz otoski one dobrze czyszczą zbiornik jednak jeżeli masz ich dużo wrzuć kilka krewetek amano,to powinno pomóc,poczekaj na efekty ale wcześniej wyczyść wszystko co możesz(szyby,rośliny,ozdoby)odmul dno i podmień 30% wody,to powinno pomóc.

Wyrzuć te skałki wapienne bo zatwardzają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo właśnie chciałem zapytać w poprzednim poście,

Oczywiście i z tego powody padła część ryb zaległy na dnie pokarm zaczął przeistaczać się w no3 i amoniak.

Zrób 1 dzień głodówki i nie podawaj więcej pokarmu niż tyle żeby ryby zjadły w ciągu 3-4 minuty nie częściej niż 2 x dziennie rano i wieczorem.

Nie masz obsady dennej więc kiryski to raczej za dużo będzie na ten litraż pomyśl o ślimakach ampularia i krewetkach np.same amano 6 szt na początek potem powinny się rozmnożyć lub red cherry i babaulti mogą być razem nie krzyżują się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...