Jump to content

Czarne Wody, aktualizacja str 2

PaTrYk4
 Share

Recommended Posts

Czas na mnie, zająłem się drugim projektem ,,Black Water,,.

Jest to ten sam baniak co poprzednio ale wewnątrz się wiele zmieniło, nie jest to typowe BW rzeczne gdzie nie występują rośliny. Postanowiłem zrobić imitacje zatoczki rzecznej gdzie występują rośliny.

-Akwa

JUWEL 54l

-Oświetlenie

żarówka OSRAM 15W Relax(imitacja koloru promieni słonecznych)

-Filtr

Penn-Plax Cascade 700l/h

-Ogrzewanie

Grzałka z termostatem niestety nie pamiętam parametrów :D

-Tło

Płyta gipsowa posmarowana klejem do której przykleiłem płaskie kawałki skały.

-Podłoże

Piasek o granulacji 0,5-0,8

-Ozdoby

Korzenie oraz gałęzie, niestety nie wiem jaki gatunek drzewa.

-Rośliny

2x Żabienica Blehera

Anubias Coffeefolia

-Preparaty

Tropical Querex

Tropical Aqua Plant

-Ryby

Obsady na razie nie ma, są dwa Skalary z którymi nie wiem co zrobić dostałem je około 7 miesięcy temu i tak się zostały.Mieszkam w Norwegi i w tutejszych sklepach nie przyjmują ryb i nie wiem co z tym zrobić.

W akwa obecnie jest barwiona woda za pomocą mieszaniny liści i kory.

post-261-13685165127651_thumb.jpg

Fajnie jest. Podoba mi się to, że masz tak nierówne podłoże, bo na okrągło na forum widzę proste jak od linijki. Czekam na nową obsadę, fajnie to wygląda, tylko tło byś mógł dorobić. Fotki rzeczywiście lepsze bez flesha, lampa psuje klimat baniaka, bo rozjaśnia za bardzo, ale rozumiem, że było to w celu lepszego ukazania szczegółów. :) Pozbądź się kamienia z szyb, mi lepiej schodził octem ekologicznym jabłkowym 5%. Zrobiłem tak: wziąłem gąbkę od zlewu do naczyń, nalałem trochę octu na nią i szorowałem chwilkę i cały kamień znikł. Polecam też przed szybę wsadzić na dole jakąś chusteczkę czy szmatkę, co by ocet nie wyciekał. O wiele lepszy efekt wizualny gwarantowany.

• 2 weeks later...

Minął tydzień i doszło parę zmian, na dno dodałem suszone liście oraz rozłupanego kokosa. Są też nowi mieszkańcy a mianowicie stadko otosków. Wiem że otoski to nie BW ale mam problem z glonami a otoski dużo pomagają.

Oto zdjęcie aktualnego baniaka, trochę nie wyrazne ale robiłem na szybko.

post-261-13685165215053_thumb.jpg

Mi się nie podoba wcale myślałem że będąc tak długo na forum stworzysz coś ładnego.W rogu żabienice blechera póki jest mała to okej

tylko jak się rozrośnie zajmie 30% powierzchni akwarium.

Ale ja się nie znam na BW choć z tego co wiem w wodach amazonki kokosy raczej nie występują.

Skalar no cóż jak piszesz że idzie do większego zbiornika to dobrze tylko wiesz ile przysporzysz jej cierpień i stresu wyławiając ją.

Szczerze to mogło by być coś z tego poza tymi uwagami,pozdrawiam.

To tylko moje zdanie jeżeli zabolało to przepraszam.

Edit.

W temacie nic nie wspomniałeś o tym że pod koniec miesiąca kupujesz większe akwarium bynajmniej ja nic takiego nie widzę.

Też nie jestem w stu procentach zadowolony z tego akwarium, brak mi weny twórczej... W Amazonce kokosy występują jak najbardziej.

Myślę że przeprowadzka Skalarów do większego zbiornika na pewno będzie mniej stresująca niż oddanie ich do sklepu.

Edit.

Szczerze nie wiedziałem jak z tymi Skalarami, gdy stwierdziłem że nie ma szans na znalezienie im nowego miejsca postanowiłem że ja im je zagwarantuje.