Skocz do zawartości

[98l] low- tech od podstaw


HunterXL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Nadeszły spore zmiany ponieważ moje akwarium przekształciło swój charakter low tech na powiedzmy m-t. Dlaczego? Przede wszystkim rozbudowałem oświetlenie dokładając jeszcze jeszcze jedną świetlówkę t5 24w (mam teraz 3xt5 24w 6500k), oprócz tego nawożę symfonią złota, podaje easy carbo i CO2 własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie kocham te rybki , nic dodać nic ująć .Rozmnażałeś już te rybki ?? :)

Nie nie mam tego nawet zbytnio planach jeśli chodzi ci o brzanki. Chciałbym natomiast spróbować z barwniakami, ale muszę chyba dokupić samice lub wymienić bo tą samiec nie jest zbyt zainteresowany niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły spore zmiany ponieważ moje akwarium przekształciło swój charakter low tech na powiedzmy m-t. Dlaczego? Przede wszystkim rozbudowałem oświetlenie dokładając jeszcze jeszcze jedną świetlówkę t5 24w (mam teraz 3xt5 24w 6500k), oprócz tego nawożę symfonią złota, podaje easy carbo i CO2 własnej produkcji.

Charakter zmieniło w momencie jak zacząłeś podawać CO2 w celu pozbycia się glonów, to był błąd. W akwariach typu L-T aby pozbyć się glonów stosujemy węgiel aktywny + mocniejsze światło. Wtedy węgiel wyciąga z wody minerały potrzebne do życia glonom, a mocniejsze oświetlenie wspomaga wzrost roślin i powoduje szybsze wyciąganie substancji z wody. Rośliny natomiast czerpią substancje z ziemi ogrodowej więc brak jakiś substancji w wodzie nie spowoduje zahamowania ich wzrostu, a znacząco przyhamuje glony.

W tej chwili prowadzisz małą bombę zegarową ... ziemia ogrodowa wraz z nawożeniem - glony będą tylko czekały aż któregoś składnika roślinom braknie aby zacząć swoją inwazję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2, nawozy i zwiększenie oświetlenia nie jest w przypadku tego akwarium spowodowane atakiem glonów których pozbylem się dawno dawno temu. Cóż bomba zegarowa jeśli tak to od eksplozji powstrzymuje ją od kilku dobrych miesięcy. Zmiana charakteru owszem bo akwarium poza ziemią z LT nie ma już wiele wspólnego. Nie wątpię w twoja wiedzę na temat akwarystki, ale z tą teorią nie mogę się zgodzić bo jest sprzeczna z faktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Aktualizacja!
Zaszły spore zmiany, roślinność została znacznie przerzedzona i teraz będę starał się utrzymać ją na stałym takim właśnie poziomie jedynie po prawej za kryptokorynami wyłoni się jeszcze niebawem lotos oraz ludwigi odrobinę zgęstnieją.

Proszę o wasze opinie i sugestie.

 

post-9970-0-50899500-1379264268_thumb.jpg

Edytowane przez HunterXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz nie mogę sobie pozwolić na aranżacje z poprzednich postów bo ta wymaga sporo pracy, a ja niestety w domu będę przebywał raz na 2-3tyg, a obawiam się że nikt z rodziny nie podołałby ogarnianiu buszu tak więc wracam trochę do aranżacji bliższych tym pierwszym postom. A i faktycznie presadziłem z obróbką, ale mam słaby aparat i tylko tak uadło mi sie wydobyć ze zdjecia głębię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...