Jump to content

Jak podzielić napowietrzacz?


keraj27
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem. Chciałbym podzielić "trójnikami","czwórnikami" itp przepływ powietrza z pompki. Na razie mam stary trójnik który tylko daje mi powietrze na 3 wężyki a potrzebowałbym na 4 lub nawet 5 ponieważ mam akwaria koło siebie w bliskiej odległości. Próbowałem już różnych konfiguracji i nigdy nie leci z więcej niż 3 :/ a nigdzie nie dostane chyba rozdzielnika na 5 wyjść? Więc chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły żeby to porozdzielać i działało. Pompka ma jedno wyjście i akwa są max 1,5 m od siebie.Mam : trójnik z regulacją ,czwórnik z regulacją oraz 2 krzyżaki (takie plastiki tylko). Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie na pierwszym polaczeniu od napowietrzacza powinienes zamontowac maksymalny rozgaleznik.

Wszystkie wychodzace z niego wezyki probowac ewentualnie dzielic kolejnymi rozgalezieniami.

Zwroc uwage na moc napowietrzacza, gdyz natlenienie kazdego kolejnego zbiornika moze byc niewystarczajace do zwierzat w zbiorniku.

Przy pierwszym rozgalezniku nie stosowalbym zadnej regulacji tylko pozwolil rownomiernie przedostawac sie powietrzu do kazdego z wezykow. Mysle ze kazdy nastepny mozesz juz regulowac z minimalna strata powietrza dla pozostalych.

 

Powodzenia

 

Ps. Pisze z pracy...brak polskich znakow ! ! !

Link to comment
Share on other sites

1. Kup napowietrzacz o większej mocy by ciśnienie było na tyle wysokie by mogło przecisnąć się przez każde z wyjść.

 

2. Są rozgałęźniki na 5 i nawet więcej wyjść. Najczęściej jest to metalowa rurerczka w wbudowanymi zaworkami które regulują lub odcinają dany dopływ. Takich rzeczy trzeba szukać na targach gdzie sprzedają w hurcie lub detalu sprzęt dla zoologów lub rozejrzyj się po lepszych sklepach akwarystycznych.

Link to comment
Share on other sites

Też tak myśle że moja pompka nie daje rady rozepchnac na tyle rurek. Lecz myślę,że jakbym miał odrazu rozgałęźnik na 5 to by wypchneła to powietrze. W Koninie chyba wszystko obszedlem i nic takiego nie maja. Max trójnik (czyli na 2 rurki). A na portalach wysyłkowych czegoś takiego nie widzę:/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...