Skocz do zawartości

Przenosiny malawi


Rafijur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bedę przenosił dojrzałe akwarium malawi z obsadą.

Problem polega na tym że nie mogę zabrać więcej niż połowy wody, akwa ma 125 litrów, a ja bedę miał 60 litrów wody z akwa.

Czy po przeniesieniu i zalaniu połową wody z akwa i połową z kranu mogę odrazu wpuścić pyszczaki czy muszę odczekać kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bakterie ginęły po 30 minutach w niekorzystnym środowisku to nie przetrwałyby miliardów lat, bez przesady. Nie wiem jak długo zajmie "przeprowadzka" ale jeśli to kwestia kilku godzin to spokojnie. Podłoże i filtr przewieź "na mokro", jeśli woda jest chlorowana, to lej ją przez prysznic i niech chwilę odstoi (lepsze to niż nic), po zmieszaniu pół na pół ze "starą" akwariową nie powinno być problemu, zwłaszcza, że 60 l wody w baniaku o litrażu 125 l to zdecydowanie więcej niż pół. Ja bym specjalnie nie czekał z wpuszczaniem ryb, kilka godzin nic nie zmieni jeśli chodzi o zbiornik, a trzymanie ryb w małym wiadrze na pewno nie poprawi ich samopoczucia. Pamiętaj o względnie jednakowej temperaturze wody w nowym aqwa i transporterze z rybami. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bakterie ginęły po 30 minutach w niekorzystnym środowisku to nie przetrwałyby miliardów lat, bez przesady.)

Inaczej. Wyginąć, to nie to samo co zredukować populację na tyle, by były problemy. Skrót myślowy. O ile w normalnym akwarium, cykl sobie poradzi, to przy wymianie podłoża i większości wody może nie być tak kolorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...