Skocz do zawartości

(Prawie) Gotowy zbiornik


Notos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zbiornik 63L. Podłoże Aquatic Nature pro soil, które podobno klaruje i oczyszcza wodę że nie trzeba jej odmulać. Dodatkowo zakwasza. Dużo roślin, cabomba, moczarka, bakopa, kryptokoryna, prawdopodobnie mikrozorium, trawka eleocharis (być może będzie trawnik). Filtracja do kaskada AquaClear mini 20.

Posiadam obsadę:

11x neon innesa

3x gupik

1x zbrojnik (tymczasowo)

Chciałbym dokupić jeszcze jakieś ryby. Podobają mi się p.ramireza i prętniki. Obowiązkowo kupię też kiryski.

Kilka pytanek:

1.Pielęgniczki czy prętniki będą bardziej pływać po zbiorniku? (chodzi o to żeby się nie chowały i nie siedziały zaraz pod powierzchnią)

2. Ławicę kirysków mogę zrobić z 2x panda i 2x inny gatunek?

3.Czy jest mozliwe zrobienie obsady: 11x neon innesa, 3x gupik, 2x p.ramireza 2x prętnik, 4x kirysek (mógłbym zmienić filtr i dokupić roślin, odmulać codziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Pielęgniczki czy prętniki będą bardziej pływać po zbiorniku? (chodzi o to żeby się nie chowały i nie siedziały zaraz pod powierzchnią)

2. Ławicę kirysków mogę zrobić z 2x panda i 2x inny gatunek?

3.Czy jest mozliwe zrobienie obsady: 11x neon innesa, 3x gupik, 2x p.ramireza 2x prętnik, 4x kirysek (mógłbym zmienić filtr i dokupić roślin, odmulać codziennie)

1. Może więc lepiej harem prętników.

2. Nie. Kirysków stado min. 6 szt. jednego gatunku. Weź stado kiryska malutkiego/sierpoplamego/pigmejskiego.

3. Nie. Za dużo ryb będzie. Albo harem prętników albo parka pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...