Skocz do zawartości

Przeżycie rybek.


Wilczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Czy , gurami , kosiarka , Danio i molinazja przeżyją tydzień w akwarium 20 litrowym ? Chodzi o to , że planuje wziąć te rybki od kolegi , ale on mieszka w Malborku a ja w Bytowie. Kolega przyjeżdża do Gdańska 21 lutego ja bym te rybki wzięła od niego. W Gdańsku była bym do 27 i w tym czasie one by musiały być w poczekalni akwarystycznej 20 litrów. Filtr malutki na 20 litrów i grzałka , albo z termostatem , albo zwykła 10 W. Potem by musiały jechać autobusem 100 km. Przeżyją ? Czy nie ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy , gurami , kosiarka , Danio i molinazja przeżyją tydzień w akwarium 20 litrowym ? Chodzi o to , że planuje wziąć te rybki od kolegi , ale on mieszka w Malborku a ja w Bytowie. Kolega przyjeżdża do Gdańska 21 lutego ja bym te rybki wzięła od niego. W Gdańsku była bym do 27 i w tym czasie one by musiały być w poczekalni akwarystycznej 20 litrów. Filtr malutki na 20 litrów i grzałka , albo z termostatem , albo zwykła 10 W. Potem by musiały jechać autobusem 100 km. Przeżyją ? Czy nie ryzykować ?

Sadze, ze jesli bylyby to zdrowe i w miare dorosle osobniki to tak, jedyne co to duzy stres moglby im zaszkodzic :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby w sklepach zoologicznych cisną sie w nie takich akwariach o wiele dłuzej.

Przez tak niedlugi czas nic im nie powinno byc. Dodatkowo bedzie to kwarantanna dla nich. Przekonasz sie czy nie sa chore. 100 km powinny tez bez problemu przezyc. Czym je wieziesz? Jak autem to pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We workach takich jak przynosisz z zoologa. Najlepiej podzielic ryby na kilka workow, wpuscic do workow duzo powietrza i takie baloniki zawiazac. Gadalam z facetem, ktory tak ryby do Berlina wozi :D Podobno zyja :D A wracajac do tematu. Dobra by byla taka termotorba z marketu - ryby do srodka i masz pewnosc ze woda w workach szybko nie ostygnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tym kolega jestem ja. podaje wymiary ryb : gurami oklo 8-9 cm (okolo 6 miesiecy), molinezja black molly okolo 8-9 cm( 1,5 roku), kosiarka 6-7cm (okolo 3-4 miesiace). zadna nigdy nie chorowala, wszystkie sa w bdb stanie. mam zamiar je przywiezc w workach zwyklych (np do kanapek do szkoly :) ) i w torbie termoizolacyjnej, a w srodku bedzie butelka z ciepla woda( ciepla, nie goraca). co wy o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok tylko te worki muszą być duże, żeby dużo powietrza było , ja mam takie 60x30 cm będą odpowiednie, najlepiej idź do zoologicznego i poproś lub kup takie. Często jeżdżę z takimi do Kłodawy, jakoś nic jeszcze mi nie zdechło w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem przenośnej turystycznej lodówki,a teraz mam styropianowe pudło z zoologa ;) w pudle wiozłem ryby 2000km przez 16h z 50szt zeszły tylko 2 ;););) można użyć tabletek tlenowych do worka ;) a worki proponuję podwójne i proponuje uzupełnić profil ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego po 1 i tylko Danio 3 sztuki ? Hmmm a czy te jedynki nie są stadne ?

Ja posiadam 2 gurami niebieskie i czy one nie rzucą się na tego jedynaka ?

Jedna molinezja powiadasz może ona żyć z brzankami ? Jedna kosiarka ? Wiem , że żywi się glonami. A czy normalnym suchym pokarmem też? Co do woreczków to pokryje koszty jak nie będą droższe niż 5 zł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodziło mi o to , że chcesz mi oddać jedynki tych ryb. No i musi mi ktoś doświadczony odpowiedzieć na pytania wcześniejsze zanim sobie maniany narobię.

 

Wszystkiego po 1 i tylko Danio 3 sztuki ? Hmmm a czy te jedynki nie są stadne ?

Ja posiadam 2 gurami niebieskie i czy one nie rzucą się na tego jedynaka ? Albo czy ten jedynak nie będzie rzucał się moje mniejsze osobniki ? Bo one mają około 4 cm.

Jedna molinezja może ona żyć z brzankami ? Jedna kosiarka ? Wiem , że żywi się glonami. A czy normalnym suchym pokarmem też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...