Skocz do zawartości

Szafka pod akwarium 112L własnego projektu.


krosnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu akwarium 112L ale wątpię , żeby obecna szafka wytrzymała jego ciężar wiec postanowiłem szafkę zrobić sam.

Oto ona : http://img84.imageshack.us/img84/7376/akwarium.png

Opiszę jeszcze co i jak by wszystko było zrozumiałe mam nadzieje :)

1.Górny blat wykonany był by z płyty wiórowej grubości 2cm był by zrobiony z 1 kawałka płyty.

2.Ścianka tylna zrobiona z płyty o grubości 2cm z 2 jednakowych kawałków łączących się po środku sięgających aż do podłoża.

3.Ścianki boczne tez z płyty wiórowej i także po 2cm oraz z 1 kawałka.

4.Dwie ścianki podpierające blat wewnątrz szafki także z płyty 2cm z 1 kawałka oraz sięgają od blatu aż do samego podłoża.

5.Z przodu grubszą kreską drzwiczki myślę , że były by już cieńsze oraz miej znaczące w projekcie.

6.Półki w szafce to kreski poziome wewnątrz szafki były by umocowane na stałe też z płyty 2cm , mam nadzieje ze będą wzmacniały szafkę dodatkowo.

7.Kołnierz na dole z tyłu oraz po bokach , będą go tworzyły ścianki szafki z przodu planuje wstawić 5/6cm listwę , która będzie mocowana do dolnych pólek.

 

Co sądzicie o tym projekcie czy waszym zdaniem wytrzyma ciężar nowego akwarium , czy macie morze jakieś zastrzeżenia?

Proszę o opinie i porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stolarzem nie jestem ale myślę, że spokojnie wytrzyma. Ja robiłem swoją pod 200l całą z płyty 18mm wprawdzie niższą bo ok 55 cm wysokości ale jest bardzo stabilna. Tak na marginesie to po co Ci aż taka duża szafka pod akwarium 112l przecież ono ma szerokość 80 cm (chyba, że masz niestandardowe) myślę, że na takiej wielkiej szafce akwarium wizualnie straci na wielkości. Wolałbym dopasowaną i trochę niższą standard to 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, że pancerna - da radę spokojnie.

 

Pytanie- zastanawiałeś się jak ją robić czy tylko jak ma wyglądać?? Chodzi mi o to w jaki sposób chcesz ją poskręcać w całość. Montując półki po dwóch stronach pionowych ścianek na tej samej wysokości ograniczasz sobie pole manewru. Pomyśl od razu czy nie warto w jednej z szafek więcej miejsca na kubeł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...