Skocz do zawartości

Sumk szklisty ciąża ?? jajka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono użytkowników 8)

 

Mam 6 sumików szklistych już ponad 12 mc i dziś patrzę a u widocznie samicy widać jaja .Z tego co wiem to nie da się ich rozmnożyć :o co wy na to .

Zobaczcie foty

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w powiększeniu klikając na foto

 

http://c.wrzuta.pl/wi3143/a9650c9b0029af044e43ff61/0/sumik%20szklisty%20jaja1

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze, że w naturze rozmnażają się w porze deszczowej. Dużo ryb tak robi i można wtedy zasymulować taką porę w akwarium by rozmnożyć rybę. Należy często wymieniać dużą część wody (jak w porze deszczowej, gdy są duże opady więc przepływ wody się zwiększa), podwyższyć temperaturę w akwarium (nie wiem czy przypadkiem jest cieplej w porze deszczowej czy suchej, ale w porze deszczowej jest o wiele większa wilgotność powietrza co powoduje zwiększenie temperatury powietrza) oraz podawać dużo żywego pokarmu (w porze deszczowej rozmnaża się dużo owadów stąd sporo pokarmu). Nic nie piszę na czym składają ikrę, ale pewnie na jakiś drobnolistnych roślinach. A więc przyda się mech jawajski oraz jakieś rośliny typu wywłócznik. Aha i próbę rozmnożenia najlepiej będzie jak przeprowadzisz w akwarium tarliskowym dla pewności by jak najwięcej ikry przetrwało. Do tarliskowego dałbym też na dno kratę jakby się okazało, że rozsiewają ikrę. Nie mam pewności czy zjadają ikrę ponieważ należą do rodziny sumowatych której reprezentantem jest nasz rodzinny sum europejski. Nasz sum opiekuje się ikrą, ale pisze sumik szklisty powraca do swojego naturalnego środowiska po opadnięciu wód. Może przez ten czas opiekują się ikrą, a może zostawiają, a może też od razu ją zjadają. Najlepiej więc po tarle je usunąć. Pozostaje Ci tylko życzyć powodzenia bo może Ci się jednak uda.

 

P.S.

A masz samce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z niby jajami to raczej samica, bo reszta 5 osobników nie ma ikry i widać, że łeb mają ciemniejszy od tej jednej.

 

Ale ciort wie.

Nie mam akwarium osobnego więc pewnie nic z tego nie będzie, a i nigdy nie słyszałem, aby ktoś rozmnożył sumiki szkliste.

 

Dołączona grafika

 

 

mod.- Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość to 140L a w nim : ampularie, kirysków z 17 sztuk pstre i albinosy swój chów :) po za tym 4 zbrojniki weloniaste , 4 piskorki i jedna pstrążenica marmurkowa :( muszę jej dokupić koleżanki ).

 

Ogólnie brak ryb w części górnej i środkowej

Woda nie wiem nigdy wody nie sprawdzałem, a akwarium mam już 2 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...