Skocz do zawartości

Dlaczego moje rybki się w taki sposób zachowują?


marycha100497
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 6 neonek czerwonych i 4 gupiki z czego 2 samice i samca z gatunku Prawie Oczko i jedną rybkę Endlera, podejrzewam, że też jest to gupik.

Gupik Endlera pływa ciągle sam przy górnej części akwarium. Na początku myślałam, że "brakuje" mu kogoś do towarzystwa ale nie mogę nigdzie takiej drugiej rybki znaleźć.

Dlatego też mam pytanie: Czy wiecie dlaczego tak się dzieje?

Bo czytałam dużo o tym ale jakoś nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

 

A odnośnie neonek to ja ich nie kupiłam po kolei bo tyle pieniążków nie miałam.

Lecz starałam się kupować z tego samego sklepu, ale przy czwartym neonku musiałam kupić gdzieś indziej.

I jeden neonek podgryza mi całą resztę . Powiecie mi dlaczego?

 

Ostatnie pytanie ; Dlaczego jak na noc wyłączę im światło to rano są blade i są nad podłożem a po 10 minutach jest już normalnie?

 

A litraż to 55l ;)

 

A co z tymi neonkami?

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi, bo to jest naprawdę dla mnie ważne;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Neonki czerwone są ogólnie takie dziwne, niektóre pływają jak "głupie" po całym akwarium a 3 neonki chowają się za zamek i nic nie robią . Tylko stoją w jednym miejscu bez ruchu.

Chciałam też powiedzieć że dokupiłam 2 samiczkę ale niestety ona po jakimś czasie zdechła .

A neonek Endlera też zdechł i nie dokupiłam drugiej bo nigdzie nie było.

A jednemu neonkowi odgryzł ktoś brzuch .

i jeden też wcześniej zdechł. Miło co nie? Kurde nie wiem co się stało!!! A mi się wydaje, że wszystko dobrze robię.

A i nawet gupiki mi się urodziły i nie wiem co zrobić?

Ogółem mam 2 gupiki parę i kilka młodych. i 5 neonek czerwonych:D

Proszę ktoś by mi pomógł?;D

O i są tak jakby blade.

A jedna neonka to ma takie białe coś odstające , coś w stylu takiej odrywającej się "skóry" i ma takie coś dziwnego nad powieką jedną;D

Pomóżcie proszę Was!!!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...