Skocz do zawartości

Pomocy Szybko !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem nowe akwarium 200l i nalałem do niego wody prawie do pełna na łączeniach szyb pokazał się niepokojący jakby "odklejający się silikon" takie pęcherze jakby powietrza od góry do połowy prawie akwarium a nie było ich przed wlaniem wody. Czy mam wylewać wodę?? :help: Czy to normalne?? :help: Jakby mi te prawie 200l na pokój "chlupnęło" nie byłoby fajnie. Niżej pokazuję jak to wygląda i w których miejscach jest. Przepraszam za jakość to nie jest nie wiadomo jaka cyfrówka tylko 6Mpix posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium słabo sklejone i idzie do poprawki sklejania i dostawienia na dzień żeby silikon stwardniał tez tak miałem z 25l i 128l ale jakoś przy zakupie tego akwarium 128l z własnej roboty powiedziałem sklepowemu żeby zrobili mi zabezpieczenie dodatkowe i jest ok.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Spacer do sklepu się szykuje i już widzę minę sprzedającego :zamieszany:

 

To taki przychlast że... Ciekawe czy w ogóle mi wymieni

 

 

 

aaa i akwarium stało pewnie z 3 tygodnie puste bez wody także raczej sylikon miał czas wyschnąć..

 

DRAGO jak wygląda to dodatkowe zabezpieczenie? :?:

 

Wylałem wodę i te pęcherze zniknęły, tzn są widoczne ale takie blade bardzo, gdy była woda pęcherze były jasne bardzo wyraźne. Co to może być?? :?::help::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda zabezpieczenie od góry aż do dołu na każdym rogu akwarium na to mi polazło 4 kleje silikonowe czarne za 6zł 60ml.:P

 

Tu fotka jak to wygląda:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg268/scaled.php?server=268&filename=ddddpd.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z sklepie gdzie kupiłem akwarium i gość tak jak przypuszczałem stwierdził że na sto procent wszystko jest w porządku że nigdy nikt nie skarżył się na akwarium z jego sklepu że jeśli jest na wypoziomowanym meblu nie trzeba nic innego oprócz wlewania wody zrobić bez żadnych obaw.

 

To wzmocnienie DRAGO to raczej prosta sprawa także myślę że sam sobie poradzę, dzisiaj to zrobię i oby to wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z sklepie gdzie kupiłem akwarium i gość tak jak przypuszczałem stwierdził że na sto procent wszystko jest w porządku że nigdy nikt nie skarżył się na akwarium z jego sklepu że jeśli jest na wypoziomowanym meblu nie trzeba nic innego oprócz wlewania wody zrobić bez żadnych obaw.

 

To wzmocnienie DRAGO to raczej prosta sprawa także myślę że sam sobie poradzę, dzisiaj to zrobię i oby to wystarczyło.

Jak mocno to zrobisz to będzie ok. Ja mam to na 2cm no a dodawany klej był tylko 1cm jako poprawka wzmocnienia zrazem jest jak by to powiedzieć 3cm, jak bym miał jakaś ramkę czy wzmocnienie i jest ok, naradzie nic się nie dzieje z akwarium wolałem żeby mi to specjalista zrobił te wzmocnienie, bo samemu się bałem żeby nie zabrakło kleju, no jakieś 60zł wydałem na to + za akwarium 128l to 150zł bo akwarium wtedy kupiłem w tym sklepie.:)P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co?

Zalewaj to akwarium! Te "bąble" znikną po kilku dniach.

 

To całkowicie normalne zjawisko. Klejenie dodatkowe silikonem nie ma najmniejszego sensu.

Tym bardziej, że silikon pomiędzy szybami pełni rolę "kleju". Trójkątna spoina ma na celu jedynie dodatkowe uszczelnienie zbiornika. Jak pomażesz tam dodatkowo silikonem to co to da? Hmm...?

 

A reszta niech obejrzy swoje akwaria i pokaże mi jedno gdzie nie ma ani grama powietrza w spoinie :P:D

 

Może przeleć łączenia dla bezpieczeństwa sylikonem akwarystycznym.

Z grzeczności nie napiszę co można przelecieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...