Skocz do zawartości

200l. Restart i zmiana aranżacji.


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałki nie mam na razie gdzie schować. Jak roślinki się rozrosną to może ją zasłonią. Co do mchów to jakieś wrzucę na korzonki, ale to później. Poczekam aż wszystko zacznie rosnąć i zobaczę co jeszcze ewentualnie zmienić.

 

Tylko po co Ci ta grzałka na środku i co tam jeszcze robi ten kalendarz jako tło?

 

Kalendarz. A tak zaraz go wywalę i będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz.. Daj ją na lewą stronę i ja jej już tak bardzo nie będe widział. A noi czarny worek na śmieci lub brystol daj jako tło, i będzie o wiele lepiej.

Po lewej nie ma gdzie chyba że z przodu, bo nigdzie się nie zmieści ta wielka krowa :D Na stojący też nie da rady bo jest za długa a w dodatku wylot od filtra nie pozwala przybliżyć jej do gąbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał wolną chwilę to pomyślę nad tłem, a co do roślinek to niech się rozrosną, wtedy uzupełnię braki ;)

 

Myślę nad dodatkowym oświetleniem, tylko zastanawiam się jakie dać aby roślinki ładnie rosły, oraz efekt wizualny był b.dobry, myślałem nad świetlówką 8000k, lub 10000k i nie wiem która była by lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać coś więcej na temat swojego baniaczka ;)

 

Zbiorniczek 200l. 100x40x50,

 

Oświetlenie 2x30w T8,

 

Pokrywa z tworzywa sztucznego buk,

 

Filter Hagen Crystal Flo 80, na wlocie zastosowany jako prefiltr filterek typu Delfin z dwiema wielkimi gąbkami ( wcześniej były dwie deszczownie, jedna od Hagena, a druga od filtra wew. Hailea bt-1000 a teraz, jest tylko dysza wylotowa od kubełka.)

 

Dodatkowy filterek Aquael Pat mini, służy do napowietrzania oraz rozprowadzania Easy Carbo,

 

Podłoże glina < 1cm + mój magiczny nawóz ;) , ziemia z ogródka czarnoziem, piasek polny wypłukany jako warstwa izolacyjna i żwirek o granulacji 1-3 mm, który miałem poprzednio na wierzch.

 

Tło na razie myślę nad nim, zastanawiałem się nad lustrem z tyłu, ale jaka przyjemność jest z oglądania własnej gęby w zbiorniku :D , a tak poważnie to takie zastosowanie lustra poprawiło by naświetlanie baniaczka, bo ciemne tło pochłaniało by światło, w sumie to sam nie wiem jakie tło będzie najodpowiedniejsze. Na pewno nie Jeleń :D .

 

 

Co do dodatkowego oświetlenia zdecydowałem, że zastosuję świetlówkę o barwie 8000k, tylko nie wiem gdzie ją umieścić. Czy zainstalowanie jej z zewnątrz zbiornika będzie dobrym pomysłem? bo pod pokrywą nie ma miejsca, chyba że przed otworami do karmienia rybek, ale zastanawiam się czy nie będzie dotykać wody, bądź nie będzie za blisko niej.

 

Jak na razie stosuję Easy Carbo i nie wiem czy dać dodatkowo stosowanie Co2.

 

Roślinki różne, mają już przyrosty, niektóre nawet spore ;) Jak się rozrosną to zobaczę czy coś dodać, bo nie chcę zrobić buszu :D

 

Planowana obsada, która czeka do wpuszczenia do baniaczka to:

 

 

13 razbory klinowe

2 mieczyki ( parka )

1 zbrojnik L-144 ( samiec )

2 zbrojniki Lda-16 ( 2 samiczki )

7 Cierniooczek ( nie wiem jaka rasa jest jednobarwny )

10 szt. krewetka Ammano (mam 2 )

kilkadziesiąt krewetek RC ( planowane )

 

Tymczasowo w zbiorniku znajdą się ( to pozostałości z mojej wcześniejszej tragicznej obsady ):

3 kardynałki

2 gupiki ( samce )

3 molinezjie ( 1 samiec i 3 samiczki, + kilkadziesiąt sztuk narybku )

2 platki ( parka )

 

 

Coś dodać, coś ująć?

 

Jak na razie to tyle ;) 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać zdjęcie.

 

Ile tam świetlówek masz, że Ci się kolejna nie mieści?

 

Różnica między EC a CO2 jest dość spora na korzyść dwutlenku ...

 

A busz to najfajniejsze co może być w roślinniaku :) Jak dla mnie całe dno (minus ew. założone "plaże") powinno być zarośnięte :)

1. Na pierwszej stronie postu widać foto baniaczka, oraz pokrywy. Jest to pokrywa ABS wykonana z tworzywa sztucznego, z włącznikiem elektrycznym: świetlówki 2x30W, jedyne miejsce w niej do zamontowania dodatkowego modułu to przód, gdzie odległość od pokrywy do lustra wody to ponad 4 cm. Więc to chyba za mało.

 

2. Dlaczego akurat Co2 ma przewagę, jakieś uzasadnienie?

 

3. Poczekamy zobaczymy niech roślinki się rozrosną, wtedy coś dodam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie dopatrzyłem, że to już druga strona. Zobacz jak inni dodawali do takich pokryw świetlówki. Widziałem już w takiej pokrywie po 5-6 świetlówek.

 

Ad.2 Z doświadczenia. Sprawdź to sam zobaczysz. Na ec można ładnie "utrzymywać" rośliny i liczyć na dość powolny rozrost. Na co2 idą jak wściekłe.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...