Skocz do zawartości

Raczki Cambarellus Puer a czystość wody ?


rafikrafiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi podpowie jak hodować raczki miniaturowe. Kiedyś miałem pare szt. CPO, ale wszystkie mi padły, podejrzewam że to przez to iż nie podmieniłem wody, gdy to robiłem nawet w mniejszych ilościach to żyły. Teraz chciałbym sobie sprawić Cambarellus Puer, i w związku z tym mam pytanie co należy robić aby one żyły. Czy te podmiany wody co tydzień w 30% powodują że one żyją, czy też jest jakiś sposób na hodowlę bez tak częstych podmian? Proszę o porady. Wspomnę że będą żyły w 200l ( 100 x 40 x 50 ) akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te podmiany wody co tydzień w 30% powodują że one żyją

Testy? Parametry?

 

Co do testów to nie robiłem. Raczki kupiłem jako małe, dorosły i zaczęły baraszkować, aż nagle padały stopniowo. Objawiało się to tym że podkulały ogony, a po pewnym czasie zdychały. Teraz mam akwarium urządzone na nowo i chciałbym żeby w nim także znalazły się te raczki. Mój nowy zbiorniczek na razie dojrzewa. Gdy tylko dojrzeje podam parametry. Testy zamówiłem paskowe, bo kropelkowe to trochę dla mnie za drogo, może kupię je jak trochę moja sakiewka się powiększy ;) W tamtym zbiorniku żyły razem z rybkami, ślimaczkami, małżami, i krewetkami. I tylko one padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...