Skocz do zawartości

Easy Carbo czy Gainer Carbo i coś jeszcze.


AliBaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym się zapytać który nawóz C w płynie będzie lepszy, wydajniejszy, zamierzam kupić w najbliższym czasie jeden z nich przy 500ml różnica jest bardzo niska bo tylko 2.99zł, który bedzie wydajniejszy ?

 

Zamierzam również kupić suche sole, dokładniej K2SO4 lub KNO3 nie wiem który wybrać, doradzicie ?

 

Zastanawiam się jeszcze nad K2CO3, przecież to jest Węglan potasu, czyli dostarczę wodzie Potas i Węgiel na jednej ze stron przeczytałem "Pod wpływem kwasów rozkłada się z wydzieleniem dwutlenku węgla.".

 

Podsumuję troszkę temat:

1. Co wybrać Easy-life czy Aqua-Art ?

2. Jakie sole wybrać K2CO3, K2SO4 czy KNO3 ?

3. Czy kupić jeszcze jakieś inne sole/nawozy w płynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 1). Nie zauważyłem różnicy w stosowaniu tych produktów. Obecnie jadę na EC.

Odp. 2). A może wybierz mieszankę soli która zawiera makro i mikro składniki ( np. http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 92101.html ) albo symfonię złotą wzbogaconą o dodatkowo żelazo oraz potas ( http://allegro.pl/symfonia-zlota-k-fe-e ... 70857.html ). Powinno wystarczyć.

Odp. 3). Jeśli zauważysz że roślinom brakuje jakiegoś składnika to możesz dokupić nawóz który uzupełni ten niedobór.

A jakie masz oświetlenie i pojemność baniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój chłopaku i raczej jeszcze na sole za wcześnie jak na edukację akwarystyczną w tym kierunku a szczególnie próby.

Wybierz jakieś prostsze nawożenie jak easy life profito i EC da radę,chyba że wolisz gloniska.

Po za tym podać powinieneś oświetlenie i rośliny.

Kula mi się zepsuła,wiec nie wiem co masz.

Raczej dostosuj temat i podaj więcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 1). Nie zauważyłem różnicy w stosowaniu tych produktów. Obecnie jadę na EC.

Odp. 2). A może wybierz mieszankę soli która zawiera makro i mikro składniki ( np. http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 92101.html ) albo symfonię złotą wzbogaconą o dodatkowo żelazo oraz potas ( http://allegro.pl/symfonia-zlota-k-fe-e ... 70857.html ). Powinno wystarczyć.

Odp. 3). Jeśli zauważysz że roślinom brakuje jakiegoś składnika to możesz dokupić nawóz który uzupełni ten niedobór.

A jakie masz oświetlenie i pojemność baniaka?

No dobrze, co do Węgla w Płynie, to już wiem...

Co do tej mieszanki makro i mikro to jest ona nie opłacalna, nie chodzi mi tu oceny itp, ale jest to mieszanka, np.: Roślina potrzebuję więcej Azotu, a w tej mieszance np.: jest jego mało, a za to jest sporo Potasu, wiec muszę dać 2x lub 3x taką dawkę i wtedy zwiększam Azot do mojego poziomu, a Potas przewyższa normę.., wiec to jest troszkę złe dla mnie, wolę kupić 2 Osobne Sole (KNO3 - Azot, K2SO4 - Potas) niż bawić się w takie mieszanki.

 

Co do Oświetlenia i Pojemności akwarium to jest to przy moim pytaniu zbędne.. Ja się pytam które wybrać, wiec jest to zbędne pytanie.

Akwarium 60L, oświetlenie 0.65w/1L - netto, a brutto ok. 0.7/0.75/1L (Kilka dni temu założyłem dodatkową świetlówkę 15W i 24W)

Akwarium roślinne, butla wysokociśnieniowa, po 3dniu jak na razie brak glonów, ale zastanawiam się nad doborem nawozów z EI

 

Daj sobie spokój chłopaku i raczej jeszcze na sole za wcześnie jak na edukację akwarystyczną w tym kierunku a szczególnie próby.

Wybierz jakieś prostsze nawożenie jak easy life profito i EC da radę,chyba że wolisz gloniska.

Po za tym podać powinieneś oświetlenie i rośliny.

Kula mi się zepsuła,wiec nie wiem co masz.

Raczej dostosuj temat i podaj więcej danych.

Nie rozumiem cię, sam jestem chłopaczek, jak myślisz, że wole dać 100zł na 70% Wody a resztę nawozu za który dam ok. 10zł to się grubo mylisz, a po drugie trzeba się uczyć, a nie stać w miejscu jak Ty myślisz...

Co do twojej kuli, znam szklarza może naprawi Ci twoją kule i się troszkę uspokoisz...

 

Jak już mówiłem, na co Wam oświetlenie, pojemność baniaka - jak pytam się który nawóz lepszy.. ale to jest jeszcze nic, po co CI moje rośliny ? to już mnie raczej przerosło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój chłopaku i raczej jeszcze na sole za wcześnie jak na edukację akwarystyczną w tym kierunku a szczególnie próby.

Wybierz jakieś prostsze nawożenie jak easy life profito i EC da radę,chyba że wolisz gloniska.

Po za tym podać powinieneś oświetlenie i rośliny.

Kula mi się zepsuła,wiec nie wiem co masz.

Raczej dostosuj temat i podaj więcej danych.

 

Co Pan wygaduje?! Sole czyli nawożenie metodą EI to nic trudnego masz kalkulatory do obliczania stężeń.Przeczytaj również temat spidera który ci tu podam viewtopic.php?f=5&t=16368. Jeśli będziesz miał problem pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...