Jump to content

126l początek

Romek23232
 Share

Recommended Posts

Witam.

Kup czy siatkę do mocowania mchu według cm akwarium i zamocuj mech np. java,tajwan,itp. i będzie żywe tło.:P

Siatki są tanie na allegro nawet za 1zł ja pisałem do kolesia i według wymiarów mi przesłał na akwarium 128l za 29zł na twoje pewnie będzie taniej.:)

Naturalnie się tak nie świeci, bo na akwarium nie pada zbyt dużo promieni.

A co do tej siatki...mogę np.kupić siatkę do styropianu i zamocować przyssawki?

jeśli to plastyk taki jak siatki do mocowania mchu to ok. Ale lepiej już na gałęziach takie coś zrobić, gałęzie można żyłką mocować, tak samo mech i nawet fajnie to wygląda, ja mojej siatki nie używam bo plastik i parametry wody by się zmieniły tylko najbezpieczniej jest drewno wygotowane w soli niejodowanej a potem wygotowane normalnie w wodzie bez soli. No pokombinuj może coś ci się uda, ale nie dawaj siatki plastyku bo parametry wody tylko zmieni i ryby mogą zdychać, kiedyś sam tak miałem w 25l bo rośliny były nie żywe tylko wiadomo jakie najlepiej już pokombinować wystrój na drewnie i gałęziach najlepiej dębu.:P

Tu masz przykłady siatki

http://www.swistak.pl/a4914931,Siatka-do-mocowania-mchow-MOSS-MECH.html

ja taką siatkę mam i jest ok jutro będę mocował mchy o ile przyjdzie przesyłka.:P

A tu jak może to wyglądać akwarium

http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=1636

Nawet super takie coś wygląda.:P

życzę miłej zabawy. :aniol_diabel:

Dzięki bardzo :)

Aha mam jeszcze kilka pytań..

1.Ile miesięcy muszę czekać na taki efekt?

2.Czym nawozić (czy w ogóle nawozić?)

3.Czy konieczne jest później nawożenie CO2?

4.przyssawki mocować na suchą szybę czy pod wodą?

Moim zdaniem takie tło z mchu nie jest najładniejsze... a już na pewno w niemałym akwa...

Ten korzeń po prawej bym dał na odwrót, czarne tło...

Wypowiedzi Drago w ogóle nie da się zrozumieć... Nie wiem o co Wam chodzi z tymi siatkami... Wystarczy zwykła budowlana plastikowa z marketu.

Nie pisz, że coś zmienia parametry, jak tego nie sprawdziłeś...

Do zarośnięcia może minąć sporo czasu oraz to zależy od użytego mchu. Możesz wziąć Taiwan Moss i nie trzeba podawać CO2 i będzie rosło szybko. A możesz wziąć Christmas Moss a będzie rosło wolniej i najlepiej jak będzie się mu dozować dodatkowo CO2.