Skocz do zawartości

pielęgniczki , krewetki i kiryski w jednym akwa ?


neonek 1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ramirezki mogą wyciąć ci wszystkie krewetki, ale zależy od charakteru ramirezek.

Charakter jest ważny ale wszystko zależy od tego jakie masz akwarium. Zarośnięte, z dużą ilością kryjówek, daje większe szanse na przeżycie krewetek. Z drugiej strony zarośnięte akwarium będzie chronić krewetki ale jaki ma sens trzymania czegoś w baniaku czego nie widać? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę absolutnie.. Otoski nie są rybkami dennymi.. one tylko jak brakuje im glonów a nasypiemy na dno pokarmu to przypłyną się posilić i odpłyną (ewentualnie opcja 2. -bardzo zaglonione podłoże a na szybach, liściach, dekoracjach...zero glonów) .

W normalnych warunkach w akwarium Otoski żerują na szybach i na liściach, także na dekoracjach czasami. Zupełnie nie zajmują terytorium kiryskom.

 

Połączenie bardzo dobre...Ramirezki jako główna "ozdoba" akwa, Pandy- dbające o czystość dna i Otoski dbające o czystość całej reszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę absolutnie.. Otoski nie są rybkami dennymi.. one tylko jak brakuje im glonów a nasypiemy na dno pokarmu to przypłyną się posilić i odpłyną (ewentualnie opcja 2. -bardzo zaglonione podłoże a na szybach, liściach, dekoracjach...zero glonów) .

W normalnych warunkach w akwarium Otoski żerują na szybach i na liściach, także na dekoracjach czasami. Zupełnie nie zajmują terytorium kiryskom.

 

Połączenie bardzo dobre...Ramirezki jako główna "ozdoba" akwa, Pandy- dbające o czystość dna i Otoski dbające o czystość całej reszty :)

To mi nie powiesz chyba ze pływają przy powierzchni? Otoski są jak zbrojniki niebieskie. Zbrojniki też pływają do różnych części akwarium, przyczepiają się na szyby, liście, kamienie, korzenie ale są to ryby denne jak otoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powiem, bo nie pływają przy powierzchni... ale nie są rybkami dennymi- to pewne, przynajmniej te które zamieszkują w moim akwarium. Zbrojniki (niebieskie, lda16, albinosy-bo takie miałam) owszem...trzymają się bardziej dna, ale Otoski zupełnie nie- są to moim zdaniem ryby środkowej części zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...