Jump to content

pielęgniczki , krewetki i kiryski w jednym akwa ?

neonek 1998
 Share

Recommended Posts

Ramirezki mogą wyciąć ci wszystkie krewetki, ale zależy od charakteru ramirezek.

Charakter jest ważny ale wszystko zależy od tego jakie masz akwarium. Zarośnięte, z dużą ilością kryjówek, daje większe szanse na przeżycie krewetek. Z drugiej strony zarośnięte akwarium będzie chronić krewetki ale jaki ma sens trzymania czegoś w baniaku czego nie widać? :D

A ja się nie zgodzę absolutnie.. Otoski nie są rybkami dennymi.. one tylko jak brakuje im glonów a nasypiemy na dno pokarmu to przypłyną się posilić i odpłyną (ewentualnie opcja 2. -bardzo zaglonione podłoże a na szybach, liściach, dekoracjach...zero glonów) .

W normalnych warunkach w akwarium Otoski żerują na szybach i na liściach, także na dekoracjach czasami. Zupełnie nie zajmują terytorium kiryskom.

Połączenie bardzo dobre...Ramirezki jako główna "ozdoba" akwa, Pandy- dbające o czystość dna i Otoski dbające o czystość całej reszty :)

A ja się nie zgodzę absolutnie.. Otoski nie są rybkami dennymi.. one tylko jak brakuje im glonów a nasypiemy na dno pokarmu to przypłyną się posilić i odpłyną (ewentualnie opcja 2. -bardzo zaglonione podłoże a na szybach, liściach, dekoracjach...zero glonów) .

W normalnych warunkach w akwarium Otoski żerują na szybach i na liściach, także na dekoracjach czasami. Zupełnie nie zajmują terytorium kiryskom.

Połączenie bardzo dobre...Ramirezki jako główna "ozdoba" akwa, Pandy- dbające o czystość dna i Otoski dbające o czystość całej reszty :)

To mi nie powiesz chyba ze pływają przy powierzchni? Otoski są jak zbrojniki niebieskie. Zbrojniki też pływają do różnych części akwarium, przyczepiają się na szyby, liście, kamienie, korzenie ale są to ryby denne jak otoski.

Nie, nie powiem, bo nie pływają przy powierzchni... ale nie są rybkami dennymi- to pewne, przynajmniej te które zamieszkują w moim akwarium. Zbrojniki (niebieskie, lda16, albinosy-bo takie miałam) owszem...trzymają się bardziej dna, ale Otoski zupełnie nie- są to moim zdaniem ryby środkowej części zbiornika.

Moje otoski też nie pływają przy dnie choć jest tam sporo miejsca. Siedzą na korzeniu, roślinach lub szybie. Może i są to ryby przydemne ale spędzają dużo więcej czasu w innych strefach. Za to kiryski rzadko kiedy opuszczają dno.

ja zbrojnikom niebieskim podawałem sparzony szpinak i sałatę. Marchew też możesz dać tylko musi być już gotowana ok. 5-10minut, zależy. Chodzi oto by była już miękka ale nie rozpuszczała się w wodzie.