Skocz do zawartości

Rośliny 63l


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robie restart akwa i niektóre rośliny się zachowają, ale nie wszystkie

 

Te, które się zachowają to:

- Rotala Indica

- Nurzaniec

- Hygrophila polisperma

- hydrocotyle leucocephala

 

Chciałbym dokupić:

- 1-2 gatunki roślin na 2gi plan z odrobina czrwieni (Myślałem

- Roślinę, która świetnie nadawałaby się do trawniczka

- 1-2 rodzaje mchów

 

Jeśli chodzi o rośliny na 2gi plan to zaciekawiła mnie Zwartka Becketta

Jeśli chodzi o trawniczek to myślałem o Glossostigma Elatinoides

Co do mchów to nie mam pojecia

 

Moglibyście mi powiedzieć czy te rośliny dałyby radę w moim akwarium, oraz doradzić te mchy bądź te z pozostałych podpunktów??

 

Akwa 63l

Oświetlenie 2x15w

Podłoże ASll

Co2: Bimbrownia + Easy Carbo

Temp: ok 23*C

Woda miękka, kwaśna

Ryby: neonki x10, otoski x5, krewetki x(?), Para Pielęgnic (dokładnie jeszcze nie wiem)

 

Na mchach i trawniku mi zależy ponieważ chcę mieć krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze jedno pytanie odnosnie Glosi i nurzańca

Rozmnażają się poprzez kłącza i moje pytanie rodzi się przez doświadczenie z nurzańcem.

Otóż Ciężko mi jest nad jego rozmnożeniem zapanować, tzn jest w całym akwarium a ja chciałbym, żeby był w określonym miejscu i nie pałętał się tam, gdzie go nie chce.

 

Czy jest jakiś na to sposób, by te rośliny rosły tylko w wyznaczonym miejscu, a nie po całym akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość twardą wodę i przez to nasycone wapniem kuleczki AS II+ są dość twarde więc nie pyli za bardzo. Więcej jest syfu z podłoża wyprodukowanego przez ryby i ślimaki bo ja nie odmulam. Po godzinie od karczowania przeważnie mam już wodę prawie całkiem klarowną. Niestety z glosią tak to jest, ze trzeba trawnik od czasu do czasu odnawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kombinowałam z kawałkami lawy porośniętymi lomariopsisem i mchami i całkiem nieźle się sprawdzało. Przynajmniej w przypadku ograniczania trawnika. Z nurzańcem nie będzie tak łatwo bo te jego kłącza wcisną się prawie wszędzie. Tu myślę sprawdzi się rzeczywiście doniczka albo kawałek giętkiego plastiku, który można zamaskować np roślinami drugiego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym oblozyc te koszyki, żeby te kłącza niepowychodziły??

Jest to rozwiązanie tylko dla nurzańca, chociaż i tak będzie to pewnie dziwnie wyglądać

Glosie chyba zostawię i będzie rosnąć na "dziko" xD

 

 

Myślałem o kupieniu Zwartki Becketta na 2 plan akwa

Spodziewałem się, że jej wygląd to:

http://www.domowe-akwarium.pl/zwartka_becketta.php

 

Jednak po sprawdzeniu oferty na "Rośliny Akwariowe" widzę całkiem inną rosline:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/crypto ... -5189.html

 

 

Czy w tym sklepie internetowym mogą oszukać i wcisnąć inną roslinę??

 

 

Edit:

Może znacie jakieś rośliny na 2 plan z odrobiną czerwieni, która dałąby radę w moich warunkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadź w koszyku tylko w doniczce a najlepiej plastikowej czarnej osłonce takiej bez dziurek. Kupisz w najbliższym ogrodniczym, markecie, czy kwiaciarni.

 

Ze zwartkami to jest taki myk, ze w zależności od warunków wygląda inaczej i czasem ciężko stwierdzić jaką się ma zwartkę. Myślę, ze jeśli RA biorą zwartki od producentów w koszykach to nie wciskają ludziom czegoś innego aczkolwiek nigdy u nich nie kupowałam więc mogę się mylić. Zwartki raczej czerwonawe nie są, głównie wpadają w brązy. Łatwa w uprawie i łatwa do dostania jest Cryptocoryne wendtii brown albo Tropica.

 

Z czerwonych roślin na 2 plan u Ciebie powinna dać radę Alternanthera Splendida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...