Jump to content

Znów chory bojownik


Recommended Posts

Witam.

Wczoraj zaobserwowałem, że mój bojek ma się źle.

Leży przy powierzchni i wykłada się na bok. Wygląda jakby słabł. W tej chwili pływa w osobnym baniaku, w który nalałem wody mineralnej. Dodałem też trochę soli akwarystycznej. Wydaje mi się, że bojek się czymś zatruł, bo reszta ryb ma się dobrze, ale niestety on wygląda jakby miał paść.

 

http://www.fotoszok.pl/show.php/570237_ ... 1.jpg.html

 

http://www.fotoszok.pl/show.php/570241_ ... 6.jpg.html

 

Co to może być???

Link to comment
Share on other sites

Je głównie kilka rodzajów płatków oraz od czasu do czasu mrożonego wodzienia.

Tylko wykłada się na bok jakby nie miał siły i leży jak na zdjęciach. Innych objawów nie ma. Nawet dziś zjadł płatki, ale nie znaczy to, że jest lepiej. Kurcze... Może coś jest z wodą? A może jest stary? Mam go od marca tamtego roku.

Reszta ryb ma się dobrze, a mam otoski, kirysy i neony innesa.

Link to comment
Share on other sites

Przyducha?

No, ale reszta obsady ma się dobrze. Choć przyznam, że też pomyślałem o tej chorobie, bo to siedzenie na powierzchni, wolny oddech, brak jakichś śladów na ciele... Jeszcze pytanie, co mi da podniesienie temperatury do 30st i czy reszta ryb na tym nie ucierpi?

Link to comment
Share on other sites

Stawiam na tą pierwszą diagnozę. Jeżeli to pasożyty, to podniesienie temperatury sprawi ich powolny rozwój lub zniknięcie. Najlepiej jakbyś włożył go do innego akwarium, żeby odizolować go od innych ryb. Patrzyłam na objawy, więc podałam choroby które mi najbardziej odpowiadały.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...