Skocz do zawartości

filtr do akwa 54l. 300l/H czy odpowiedni ?


neonek 1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam filtr "hanza aquarist" HJ 311B (300L/H). Czy jest to odpowiednia moc dla mojego akwa :|

 

Planowana obsada: (jeszcze nie gotowa)

 

kilka neonków

kilka kirysków

parę krewetek RC

kilka gupików

i kilka mieczyków hellera :help:

oto link do grafiki http://www.hesen.com.cn/asp_product/pro ... J-311B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr się do akwarium raczej nie nadaje, wymień na coś normalnego firmowego.

Może się popsuć na 3 sposoby (to tylko kwestia czasu):

-Przestanie działać

-Będzie działał bardzo głośno

-Nastąpi przebicie i kogoś kopnie prąd

 

Kup sobie Aquaela Fan-2. Zaraz i tak ktoś napisze że lepiej kaskadę, ludzie zrozumcie że nie każdy chce ciąć pokrywę, traci się gwarancję i nie wygląda to już jak nowe, nie wciskajcie tego na siłę jakby to było jedyne rozwiązanie. (sam mam przerabianą pokrywę, w celu dodania oświetlenia, chłodzenia i zrobieniu otworów na węże od kubełka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już go dostałem w zestawie i nie będę go oddawał nieużywanego :|

 

Edit

 

czy sklep zoologiczny może mi go wymienić i zwrócić choć połowę kasy :?: (jest nieużywany , poza otwarciem opakowania)

 

Edit. czy aquel fan mini plus lub aquel fan 1 wystarczy czy trzeba kupować fana 2 (oczywiście kaskady lub kubełka nie chcę ,

interesują mnie tylko wew.) ;)

 

Andrerw: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak poprzednik napisał.. to za słaby filtr do takiego akwa i takiej obsady.. U mnie podobne ledwo dają radę w 25l przy samych krewetkach.

Zostaw go sobie, bo przyda się na pewno np do jakiegoś kotnika oddzielnego... ale dla swojej obsady kup porządniejszy. Też mogę potwierdzić, że Fany są dobre i o wiele lepiej się tu taki nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz takie prawo, ale warto za te pieniądze? Koszt wysyłki będzie kosztował tyle co filtr przecież (chyba że kupowałeś w sklepie). Klient ma prawo zwrócić nieużywany towar w ciągu 30 dni od zakupu o ile posiada oryginalne nienaruszone opakowanie oraz dowód zakupu.(chyba że sklep ma jakiś swój wewnętrzny regulamin który mówi inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluję na tego, ale Tobie bardziej się przyda to już go sobie odpuszczę http://allegro.pl/aquael-filtr-wewnetrz ... 68211.html, jak na razie to za 12zł masz kompletnego Aquaela Fan-1 w niezłym stanie. O ile ktoś z forum oglądających ten temat się na niego nie skusi, cena atrakcyjna. Jeżeli go nie masz zamiaru kupować to napisz, ja kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...