Skocz do zawartości

Rozmnażanie Pielęgnicy Zebra - a jej wielkość i rozwój.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;-)

 

Mam takie pytanie: Czy gdy mała (około 3cm!) parka pielęgnicy Zebra odbywa tarło (samica kopie w podłożu, a samiec bacznie jej pilnuję, dodatkowo są bardzo agresywne), to czy po takowym tarle/wychowywaniu młodych, czy ta dobrana parka urośnie do normalnych rozmiarów? Czy mimo odbywanego często tarła urosną do około 8-10cm? Zbiornik mam 128l. Proszę o odpowiedzi, ponieważ bardzo mnie to nurtuję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wieku są te zebry?

Bo jeżeli mają 3cm i podchodzą do tarła,to możliwe że już są skarłowaciałe.

Nie mam pojęcia w jakim wieku dokładnie są moje zebry, bo zakupiłem je kilka tygodni temu (sześć sztuk, wielkość od około 2cm do około 3,5cm, i właśnie dobrana para jest największa) Wyglądają mi na młode sztuki...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są skarłowaciałe u mnie tez w akwa 100l w rozmnażały się jak króliki jak miały około 3cm a akwa miałem dorosłą parkę około 12cm samiec i trochę mniejsza samica więc raczej nie karłowaciały w akwa były od małego jak miały około 4cm samiec i 3cm samica jak je kupiłem

 

Popracuj nad pisownią.

Tego nie da się czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać, że tarło nie doszło do skutku, tzn. tarło chyba się odbyło, ale młodych rybek brak. Po tym jak samica ''kopała'' w podłożu a samiec ją bronił, nagle po kilku dniach samica przestała ''przesiadywać'' w grocie i normalnie pływała, bez agresji itp, to samo samiec... Nie wiem, może parka za młoda i coś stało się z ikrą, obecnie samica nie przejawia zainteresowania tarłem, ale za to tym razem samiec przekopuję grotę, ale samica co najwyżej pływa wokół niego, już tydzień baz tarła, boję się, że w końcu samiec ją ''pogoni''. A co do wzrostu, to zauważyłem, że rybki raczej rosną - mimo chęci do tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...