Skocz do zawartości

dziury w roślinach


hellboy11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Tydzień temu dokupiłem do 260 l akwarium 2 roślinki, żeby zagęścić zbiornik. Zakupiony został 2x orzech wąskolistny. Mamy już go w akwarium, jak również jego odmianę szerokolistną. Przyda się jednak świeża krew – sadzonki. Niestety już w 2 dni po posadzeniu pojawiły się pierwsze dziury. Kupując roślinki w akwarystycznym zobaczyłem już na niektórych liściach chropowate, wybrzuszenia- półbąbelki. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to taka ich uroda (niektórych liści). Nie wiem zatem, czy: 1) zakupiłem już chore roślinki. 2) moja zgraja (4 glonojady, 1 kosiarka, 3 krewetki amano/reszta ryb całkowicie niegroźna) nie połakomiły się na świeże liście. Dodam, że tylko ta roślina ucierpiała (inne gatunki nie), a wcześniej krewetki nie robiły dziur (mam je od 2 miesięcy).

Czekam na uwagi/podpowiedzi. Nie wiem, czy jest sens pisać o oświetleniu, nawożeniu, bo dziury tak szybko powstały i nadal powstają, że przyczyny szukałbym, albo w mechanicznym uszkadzaniu (krewetki) lub w chorobie – w niektórych miejscach (nie wiem, czy na fotce jest to widoczne) niektóre pełne liście mają jaśniejsze obszary, które następnie chyba dziurawieją … (tu nie mam pewności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...