Skocz do zawartości

Porady jak założyć krewetkarium


malpik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pH to dużo czynników może mieć na to wpływ :(

A teraz mam pytanie co do korzenia mam w domu u rodziców mam Legwana zielonego z powodów braku centralnego nie mogłem wziąć przy wyprowadzce. Mniejsza z tym miałem w terrarium korzeń kupiony w zoologicznym leżał tam z 4-5lat nada się do akwa gad od 2lat biega po pokoju i tylko załatwia się w terra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, żeby go tak jak poprzedni spreparować w solance potem moczyć z 3 dni w zimnej wodzie (raz dziennie wymieniając wodę).

 

I jeszcze jedno pytanie o obsadę dodatkową, bo został mi barwniak (oddam go komuś za free chce ktoś ;) ). Mam glonojada nie groźny do krewetek (podobno) i żabka (paciol :twisted: ) mojej Córki może zostać?? Czy będzie polować na krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ophipogon Kyoto,

generalnie jest rośliną bagienną, ale możliwe jest utrzymanie jej w akwarium choć nie jest to sprawa łatwa.

 

Miałem ją u siebie w starym baniaku i nie dość, że zaczęła marnieć to rozpoczęły się procesy gnilne (od korzeni) i niestety musiała zostać wyciągnięta z baniaka.Teraz w nowym podaje CO2 i póki co trzyma się dobrze i żadnych złych oznak nie zauważyłem.

 

Tak czy inaczej ... możliwe jest, że po niedługim czasie będziesz miał z nią problemy. Zwróć na nią uwagę.

 

Pozdrawiam

 

 

 

mod.- Jeżeli nie masz polskich znaków-poinformuj o tym w swoim podpisie! Inaczej następnym razem może być ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie na co zwrócić uwagę ;) teraz poczytałem o niej i raczej długo w akwa nie pociągnie mi.

 

Zwróć uwagę na kondycję liści. Jeśli zaczną przybierać barwę żółtą a następnie stawać się przezroczyste i odpadać

nie czekaj dłużej tylko usuń roślinkę z akwarium.

W moim przypadku tak się stało i "gra na czas"(myślałem że uda się ją uratować) niewiele pożytecznego przyniosła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...