Jump to content
Sign in to follow this  
malpik1

Porady jak założyć krewetkarium

Recommended Posts

No to mam substrat AquaBasis+ a pH jest 7,8-8 to chyba za dużo jak zbić wystarczą liście Dębu :?: Słyszałem, że działają.

Szyszki olchy,liście bukowe.co2,torf,filtr RO,woda demineralizowana.

Jak to zrobić poszukaj.

Co do pH to dużo czynników może mieć na to wpływ :(

A teraz mam pytanie co do korzenia mam w domu u rodziców mam Legwana zielonego z powodów braku centralnego nie mogłem wziąć przy wyprowadzce. Mniejsza z tym miałem w terrarium korzeń kupiony w zoologicznym leżał tam z 4-5lat nada się do akwa gad od 2lat biega po pokoju i tylko załatwia się w terra.

Jak porządnie wyszorujesz to masz ładny korzeń do akwa. Nada się, ale trzeba go umyć.

Jak już chcesz mieć pewność że się nada to możesz go wyparzyć albo wygotować. No ewentualne do piekarnika, ale wtedy by się musiał moczyć od nowa.

No myślałem, żeby go tak jak poprzedni spreparować w solance potem moczyć z 3 dni w zimnej wodzie (raz dziennie wymieniając wodę).

I jeszcze jedno pytanie o obsadę dodatkową, bo został mi barwniak (oddam go komuś za free chce ktoś ;) ). Mam glonojada nie groźny do krewetek (podobno) i żabka (paciol :twisted: ) mojej Córki może zostać?? Czy będzie polować na krewetki.

Tak więc wystartowałem trochę mało roślinek ale we wtorek jadę dokupić.

Pisać co myślicie, jakieś poprawki puki obsady nie ma.

Możesz dać zdjęcie tej małej roślinki ?

Bo mam nie odparte wrażenie, że jest to roślina doniczkowa.

To raczej jest właśnie roślina doniczkowa, lepiej wyjmij od razu, zacznie gnić i problem będzie.

To Ophipogon Kyoto,

generalnie jest rośliną bagienną, ale możliwe jest utrzymanie jej w akwarium choć nie jest to sprawa łatwa.

Miałem ją u siebie w starym baniaku i nie dość, że zaczęła marnieć to rozpoczęły się procesy gnilne (od korzeni) i niestety musiała zostać wyciągnięta z baniaka.Teraz w nowym podaje CO2 i póki co trzyma się dobrze i żadnych złych oznak nie zauważyłem.

Tak czy inaczej ... możliwe jest, że po niedługim czasie będziesz miał z nią problemy. Zwróć na nią uwagę.

Pozdrawiam

mod.- Jeżeli nie masz polskich znaków-poinformuj o tym w swoim podpisie! Inaczej następnym razem może być ostrzeżenie.

A konkretnie na co zwrócić uwagę ;) teraz poczytałem o niej i raczej długo w akwa nie pociągnie mi.

A konkretnie na co zwrócić uwagę ;) teraz poczytałem o niej i raczej długo w akwa nie pociągnie mi.

Zwróć uwagę na kondycję liści. Jeśli zaczną przybierać barwę żółtą a następnie stawać się przezroczyste i odpadać

nie czekaj dłużej tylko usuń roślinkę z akwarium.

W moim przypadku tak się stało i "gra na czas"(myślałem że uda się ją uratować) niewiele pożytecznego przyniosła.

Pozdrawiam

Proponuję założyć odpowiedni temat w galerii. Zamykam

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this