Skocz do zawartości

Porady jak założyć krewetkarium


malpik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Wyciąłem wnioski z mojego niewypału z akwa i postanowiłem założyć baniak z krewetkami poczytałem trochę i tak mam filtr Aquael fan-1 turbinowy może być do takich maluchów?? Oświetlenie to żarówka Tungsram 25W F6 wydaje mi się, że jest za mocna na 30l chyba wymienię na 15W. Podłoże chce dać Aquatic Nature Schrimp-Soil 1,5 L ale chyba jeden będzie mało myślałem, żeby dodać trochę żwirku co mi został ale czy można tak?? Korzeń się kończy preparować mam nadzieje że uda się z min bo chce dać na niego mech. Roślinki hmmm myślałem nad jakimś wątrobowcem, mech jawajski, coś na trawnik tylko właśnie nie wiem co by mogło być i może jakiś anubis ale mały. Tak więc chce powoli przygotować wszystko. Mam nadzieje ze plan w miarę. A co do krewetek to mam problem wyczytałem, że najłatwiej na początek zacząć od red cherry ale bardzo mi się podobają crystal red i crystal black. A diabeł tkwi w szczegółach czy znowu nie porwie się z motyką na słonce. :oops:

Pisać co o tym myślicie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od red cherry sa latwe w utrzymaniu w miare czasu nabierzesz doswiadczenia i mozesz hodowac inne.

ps. nie moge uzywac polskich znakow

Sorry za offtop, może i polskich znaków nie masz, ale z dużej litery pisać na pewno możesz, nawet jak piszesz z telefonu to z dużej litery nie ma problemu zdanie zaczynać (sam często odpisuję z smartfona/tableta).

 

A żeby było coś na temat... Nie potrzebnie kupowałeś takie podłoże jeśli to ma być zbiornik tylko do nauki, na te mniej wymagające krewetki wystarczy zwykły żwir czy piasek. Filtr będzie ok, tylko zostaw gąbkę na wierzchu (zdejmij osłonę gąbki), wtedy nie powciąga małych krewetek i będą mogły żerować na gąbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz kupić albo załatwić sobie zwykły piasek czy żwir, jak już uznasz że jesteś gotowy na lepsze krewetki to sobie wymienisz podłoże, przecież restart takich 30L to kwestia 2-3 godzin max. Możesz mieć droższe podłoże od początku, przynajmniej dojrzeje i zbiornik będzie stabilniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wybierz gatunki które się nie krzyżują,najbardziej są popularne babaulti i red cherry i są łatwo dostępne.W tym temacie jest tabela w której jest opisane które gatunki się krzyżują: viewtopic.php?f=45&t=10857

Do 15-watowego oświetlenia sprawdza się roślinki z poniższego linku: viewtopic.php?f=5&t=9355

Choć możesz spróbować bardziej wymagających stosując nawożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak bym został przy tym oświetleniu?? Minimalnie zmniejszyć :?: I jeszcze jedno bo chce mieć jakiś fajny trawnik (np. ZWARTKA DROBNA) nie musi szybko rosnąć większe rośliny z tyłu i mech na korzeniu więc wydaje mi się że chyba dozowanie co2 będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak bym został przy tym oświetleniu?? Minimalnie zmniejszyć :?: I jeszcze jedno bo chce mieć jakiś fajny trawnik (np. ZWARTKA DROBNA) nie musi szybko rosnąć większe rośliny z tyłu i mech na korzeniu więc wydaje mi się że chyba dozowanie co2 będzie potrzebne.

Oświetlenie może zostać sam mam podobne i anubiasy mech ładnie rosną na razie podaj jakie mchy chcesz mieć bo z nimi to różnie jest co do zwartki tak może być na pierwszy plan na trawnik byle nie po bokach akwarium bo tam jest mniej światła.

Na co2 przyjdzie pora kiedy zauważysz że roślinom zacznie go brakować na to masz czas najpierw wszystko przeczytaj unikniesz pytań,zacznij urządzać akwarium a potem będziesz się martwił o co2 jak będzie naprawdę potrzebne.

Ile kelwinów ma oświetlenie?(barwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o jawajskim (małe wymagania) ale skoro później będzie co2 i oświetlenie jest git. To może masz coś lepszego na myśli. Dalej zastanawiam się nad substratem ile może być w baniaku (chodzi o właściwości) i ostatnie pytanie czy mogę zrobić np. pół akwa substratu do krewetek a pół żwirku bazaltowego i jak na to krewetki. to by było na tyle dalsze pytania jak już wystartuje od jutra zaczynam powoli :)

 

Dziękuje za wyrozumiałość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki kolor ma świetlówka jak świeci, będzie najłatwiej. Tu masz artykuł o świetle jak by Ci się nudziło http://tropicjungle.blox.pl/2010/02/Dos ... oslin.html , a tu cytat który nas interesuje :

"Poniższe temperatury barwowe odbieramy, jako następujące barwy:

2000K i mniej – światło świecy

2000K - 3000K – światło żółto-białe

3000K - 5000K – ciepły biały

5000K - 6500K – biały, światło dzienne

6500K - 8000K – chłodnobiały

8000K - 10000K – chodny biało-różowy/fioletowy

10000K - 15000K – bezchmurne niebo w zimowe południe (biały z niebiesko-różowym zabarwieniem)

15000K - 20000K – bezchmurne niebo w letnie południe (błękitno-biały)

 

Do doświetlania roślin nadają się te z zakresu od 4500K do 10000K."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...