Skocz do zawartości

[25l] Bojownik


ablaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Zamieszczając zdjęcia mojego akwarium liczę przede wszystkim na porady doświadczonych akwarystów. Z akwariami miałam do czynienia wcześniej, ale nigdy tak profesjonalnie, bo w domu były (25l, 120l), nie były zakładane przeze mnie, ale suma sumarum opieka nad rybkami i tak spadała na mnie.

Teraz postanowiłam założyć swoje własne niewielkie akwarium dla mojego bojownika, który wcześniej niestety kisił się w malutkim zbiorniczku.

 

Parametry nowego akwarium to:

 

Zestaw Diversa:

Wymiary: 40x25x25

Filtr: HAILEA BT-200

Grzałka z termostatem: 25W HAILEA

Oświetlenie: 11W

 

Obsada: Bojownik

 

Nie wiem, czy dobrze trafiłam z zakupem roślinności, ale tutejszych zoologikach ciężko cokolwiek dostać, więc bierze się, co jest. Żwirku drobniejszego też nie dostałam, więc wzięłam z poprzednich zbiorników, które teraz już nie są używane. Z korzeniem był ten sam problem, co ze żwirkiem, więc zastanawiam się nad zakupem na allegro, ale nie wiem, czy można jeszcze coś w tak mały zbiornik dokładać.

 

Teraz czas na zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak myślicie, coś zmienić, czy zostawić tak, jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że to nie akwariowa :)

 

Tą żabienicę też raczej zamień w przyszłości na coś o mniejszych liściach. Żwir oczywiście drobniejszy byłby lepszy :)

 

Myślę, że fajnie by wyglądało tu coś pływającego po powierzchni :) Bojownik by się ucieszył na pistię np.

 

edit:

ps. Ten kolor bojka fajnie wygląda na ciemnoniebieskim tle (miałem tak kiedyś). Ale to już kwestia gustu - podsuwam Ci tylko pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To marmur, czy kwarc, a może jeszcze coś innego?

Jeśli jest odpowiedni bo jest "akwarystyczny" to wcale odpowiedni być nie musi.

A co byś w takim razie polecił do takiego akwarium?

Ten żwirek mam z poprzednich zbiorników, jak już pisałam, chciałam kupić inny, ale żadnego wyboru nie ma, więc się wstrzymałam na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...