Skocz do zawartości

Pomoc w założeniu akwarium 35 l


Rekomendowane odpowiedzi

Filtr: Fan mini lub jakaś kaskada np FZN-1

Oświetlenie: wystarczy żarówka energooszczędna 11W

Podłoże: żwirek rzeczny/bazaltowy/piasek do tego kulki gniniano-torfowe pod korzeń

Rośliny: drobnolistne, mchy

 

Obsada: bojownik + krewetki, ślimaczki, albo gupiki (i teraz coś od serca) uważam, za istną głupotę polecanie początkującemu haremu gupików, za chwilę będzie temat: "Czy mój gupik jest w ciąży?". Gupiki to bomba z opóźnionym zapłonem. Mnożą się i mnożą i za chwilę akwarium będzie koszmarnie przerybione i za chwilę będzie temat: "Coś nie tak z moja wodą w akwarium" "Rybki chorują i padają". Gupiki łatwe i ładne rybki oczywiście, ale do 25l tylko same samce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mam.

Kurcze, ale szczerze mówiąc myślałam, że będę mogła mieć trochę więcej rybek aby tak ładnie to wyglądało :zamieszany:

A podłoże, te pod rośliny, gdzie kupię?

 

A i zapomniałam dodać, krewetki odpadają.

 

 

Mod.Janusz---Ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to neonki. Jeszcze to zależy jakie masz wymiary akwa. Jeśli masz długość 40cm, to możesz mieć ok 8 neonków.

Podłoże można kupić w zoologicznym, a te kulki, sama możesz zrobić, lub kupić.

Lol? 8 neonków do 25L niby polecasz? To są zbyt ruchliwe ryby na takie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec bojownika + 4 samce gupika to chyba dobra obsada. Akwarium już zalane? Zanim wpuścisz tam ryby woda w akwarium musi odstać co najmniej tydzień, radzę poczytać o związkach azotu w wodzie i o bakteriach nitryfikacyjnych 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samiec bojownika + 4 samce gupika to chyba dobra obsada. Akwarium już zalane? Zanim wpuścisz tam ryby woda w akwarium musi odstać co najmniej tydzień, radzę poczytać o związkach azotu w wodzie i o bakteriach nitryfikacyjnych 8-)

To zła obsada ponieważ bojownik poobgryza weloniaste płetwy gupików. Gdybyś sam poczytał o cyklu azotowym to wiedział byś że po tygodniu to jeszcze do niego daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zła obsada ponieważ bojownik poobgryza weloniaste płetwy gupików. Gdybyś sam poczytał o cyklu azotowym to wiedział byś że po tygodniu to jeszcze do niego daleko.

 

Bojownik obgryza płetwy tylko samcom ze swojego gatunku, obgryzanie gupików to kwestia temperamentu i przyzwyczajenia do innych ryb. A co do cyklu azotowym to ja zaryzykowałem po 5 dniach, nie wiem czy rybkom było źle ale wyszły z tego cało(w akwa już był żywe rośliny i umyłem w tym baniaku filtr ze starego zbiornika.

 

 

Co do autorki tematu wodę już trzeba by było nalać, i filtr załączyć.Działanie filtra w wodzie z chlorem mija się z celem gdyż chlor zabija b. nitryfikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zła obsada ponieważ bojownik poobgryza weloniaste płetwy gupików. Gdybyś sam poczytał o cyklu azotowym to wiedział byś że po tygodniu to jeszcze do niego daleko.

 

Bojownik obgryza płetwy tylko samcom ze swojego gatunku, obgryzanie gupików to kwestia temperamentu i przyzwyczajenia do innych ryb. A co do cyklu azotowym to ja zaryzykowałem po 5 dniach, nie wiem czy rybkom było źle ale wyszły z tego cało(w akwa już był żywe rośliny i umyłem w tym baniaku filtr ze starego zbiornika.

 

 

Co do autorki tematu wodę już trzeba by było nalać, i filtr załączyć.Działanie filtra w wodzie z chlorem mija się z celem gdyż chlor zabija b. nitryfikacyjne.

Autorka jest początkująca. Dlatego nie polecam jej bojownika z gupikami w małym akwarium bo jest duże prawdopodobieństwo że trafi na agresywny okaz i będzie problem. Osobiście polecił bym tylko gupiki. Same samce lub parke na początek a z czasem z młodych powybierać ładniejsze okazy samców. Co do tego że po 5 dniach od zalania wpuszczone ryby nie zdechną to oczywiście się zgadzam ale może to się też skończyć glonami lub pierwotniakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorka jest początkująca. Dlatego nie polecam jej bojownika z gupikami w małym akwarium bo jest duże prawdopodobieństwo że trafi na agresywny okaz i będzie problem.

Co ma do tego wiedza? Doświadczonym tez może się trafić agresywny bojek. Poobserwuje, nie kupi z kubeczka i można bojka razem z gupikiem hodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...