Skocz do zawartości

krabiki w muszli...?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesują mnie bardzo takie krabiki "pustelniki" które mieszkają w muszelkach. Dodam zdjęcie jednego, interesuje mnie, czy są może odmiany słodkowodne?

 

Foto:

Dołączona grafika

 

 

 

Edit: Znalazłem to (http://pl.wikipedia.org/wiki/Krab_pustelnik) na wikipedii, czyli istnieją odmiany terrarystyczne, a mógłby ktoś mi podać nazwę jakiegoś kraba pustelnika, którego hoduje się w terrarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Coenobita Clypeatus czyli Karaibski Krab pustelnik jest raczej nieosiągalny w polsce, bardzo sporadycznie jest ściągany choćby ze względu na rejon jego występowania. Krabiki które są u nas częstym gościem to Coenobita violascens, pochodzą z azji, wymagania mają dość podobne do karaibskich. Są to kraby lądowe nie wodne, nie mniej jednak wymagają słodkiej i słonej wody.

Ogólnie są bardzo pocieszne stworki ^^

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki, na allegro znalazłem aukcję z Coenobita Clypeatus, ale się trochę zawiodłem, cena jest ok, ale on jest trochę brzydszy niż inne. Z tego co widzę, krab, którego fotki wkleiłeś jest znacznie ładniejszy od Coenobita Clypeatus ;) . Poczytam trochę o nim, pytanie o rozmnażanie dalej aktualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Dragon Coenobita Clypeatus niewiele się różni od Coenobita Violascens i jest dość często mylone, drobne różnice w wyglądzie zewnętrznym, dość duże różnice w zachowaniu. Viola jest bardziej strachliwym krabikiem, dzień spędza w ukryciu, sporadycznie paraduje jak się na niego patrzy, do tego wraz z wiekiem zmienia kolor, jak jest młody jest pomarańczowo-czerwony, im starszy tym ciemniejszy, zmienia barwę poprzez szary-srebrny-"granatowy".

Na ten czas o rozmnażaniu wiem tyle że nie rozmnaża się w niewoli. Aczkolwiek z opisów znajomych filipińczyków wiem że u nich się w niewoli rozmnaża, tyle że nie wiem czy to trzeba złapać ciężarną samiczkę czy cały proces rozmnażania przeprowadzają w niewoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem. Znaczy się, uważam, że viola ma bardziej jaskrawy kolor... ten drugi jest jakby ciemniejszy (wnioskuję to ze zdjęć na aukcji. Niestety samej violi na allegro nie ma, i chyba będę musiał sporo poszukać aż coś znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hallo

Wybaczcie necroposting ale zmuszony życiem zweryfikowałem swą wiedzę na temat dostępnych w polsce rodzajów kraba pustelnika. Od zeszłego tygodnia jestem posiadaczem 6-iu sztuk radośnie kicających Karaibskich Krabów Pustelników Coenobita Clypeatus, nie potwierdziłem tego jeszcze na 100% ale są zdecydowanie inne w samym zachowaniu od mojego pierwszego krabolka, do tego różnią się kolorem, są aktywne przez dzień cały.

Oto kilka zdjęć:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie malowałem im skorupek, w takich przyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...