Jump to content

jaki neonek do BW?


Recommended Posts

Witam, planuję założyć półprofesjonalne akwarium zamawiane u szklarza o wymiarach 80x35x35 w sumie 98l. Akwarium ma być o biotopie amazonia black waters. Ile neonów czerwonych/innesa mogę trzymać w takim akwarium i który gatunek łatwiej się rozmnaża. Słyszałem że czerwony jest stosunkowo większy, czy to oznacza że będę ich mógł trzymać mniej niż innesa ze względu na ich rozmiar?

Link to comment
Share on other sites

i tak nie rozmnożysz.

A przynajmniej nie mając pełnego zestawu testów wody, drugiego baniaka, pokarmu dla młodych [nie, mikrovit nie dla takiego narybku] i odpowiedniego przygotowania. Nawet jeśli jakimś cudem wytrą się w ogólnym, to z ikry nic nie będzie.

 

Do bw najbardziej polecam neony zielone.

Link to comment
Share on other sites

Do twojego akwarium będą pasowały Neony Czerwone bo Inessa trochę za małe

Nie rozumiem toku myślenia. Są dwie opcje twojej wypowiedzi:

- uważasz że akwarium jet za małe na neonki Innesa? Jak jest dobre na czerwone to i na Innesa też.

- uważasz że neonki są za małe na to akwarium? Ludzie trzymają małe razborki w kilkuset litrowym akwarium. Im mniejsze ryby tym więcej sztuk i tym ładniejszy efekt wizualny.

Link to comment
Share on other sites

No nie żartuj. Skąd masz takie informacje, wyczytałeś w gazecie/książce czy może na jakimś forum. Jeżeli nie jest to potwierdzone to nie będę w to wierzył. A po za tym jest różnica w rozmnożeniu ryb a wychowaniem i odchowaniem ikry aby osiągnęła wiek dorosły.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, ikra jest podatna na pleśń ale wysoki poziom garbników w BW chroni ikrę przed pleśnią.

Więc nie wmawiaj mi że w Polsce udało się to tylko dwóm osobom "bo tak wyczytałeś".

Myślę że jak wezmę się ostro do roboty to efekty będą może za rok ;) i raczej tylko w postaci ikry bo jak wiadomo narybek jak narybek cięzko odchować 8-)

Link to comment
Share on other sites

Metodą prób i błędów w końcu dojdę do tego jak zabezpieczać narybek, neonków planuje zakupić z 30sztuk więc tarło powinno się odbywać dość często i regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Neony są ogólnie trudne do rozmnożenia. Jednak da się je rozmnożyć. Najłatwiej jest z Innesami i one już w latach 80tych rozmnażano w Polsce, szczególnie na śląsku. Idzie je rozmnożyć, jeśli się ma wiedzę, testy i trochę szczęścia - ale nie w jednym baniaku. Zapomnij o sytuacji że Ci się rozmnożą w ogólnym i nie mówię tu o samym tarle i ikrze.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...