Jump to content

Czy gupikom nie zaszkodzi pokarm "BETTA"?


Gaweł
 Share

Recommended Posts

Przeżuwacze - ssaki z rzędu parzystokopytnych to po pierwsze :D

 

Zobacz czy twoje gupiki mają raciczki czy kopyta to się zorientujesz czy można :D

 

A tak na poważnie zapewne pokarm zawiera mączki zwierzęce, które są zabronione dla stosowania w żywieniu krów. I producent musi umieścić na opakowaniu taka informację. Dziwne karmić krowy karmą rybią? Mój mąż pracuje w wytwórni pasz. Nawet sobie nie wyobrażacie co tam sypią - od odpadów makaronowych po wafelki i nesquika.

 

Wracając do pytania. Rybom taka karma nie zaszkodzi - one wszystkie maja zbliżony skład. Bynajmniej gupików nie zatrujesz karmą dla bojowników, gorzej może być z krowa, o ile takową posiadasz, wtedy nie dziw się jak zapadnie na chorobę wściekłych krów :D

Link to comment
Share on other sites

Opis ze strony producenta:

BETTA - podstawowy pokarm dla bojowników, z krylem i ochotką

 

Wieloskładnikowy, podstawowy pokarm płatkowany do codziennego karmienia bojowników i innych niewielkich ryb labiryntowych, które preferują w swojej diecie drobne organizmy wodne. Z tego powodu BETTA, oprócz niezwykle odżywczych płatków, zawiera również dodatek w postaci liofilizowanych larw ochotki. Aby pokarm był jeszcze bardziej atrakcyjny dla ryb, które często bywają wybredne, płatki zostały wzbogacone w smakowity kryl. Wysoki poziom białka w połączeniu z optymalnie dobranym zestawem witamin i mikroelementów zapewnia rybom doskonałą kondycję i zdrowie. Za intensywne i pełne blasku barwy ryb odpowiadają naturalne barwniki, w tym beta-karoten.

W celu urozmaicenia diety ryb labiryntowych polecamy KRILL FLAKE oraz pokarmy liofilizowane marki Tropical.

 

Jak dla mnie to nie ma tam niczego co by mogło zaszkodzić gupikom.

Pokarm zoptymalizowany pod kątem bojowników ale nadaje się dla każdej rybki.

Poza tym producenci poszerzają swoją ofertę min. po to aby posiadacze zbiorników wielogatunkowych dla każdego gatunku kupili kilka pokarmów ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...