Jump to content

Obsada akwarium 45L- prośba o pomoc

damianock
 Share

Recommended Posts

Witam na forum, ;) ! Zwracam się z malutką prośbą o pomoc :P po 6 latach postanowiłem ponownie założyć akwarium. Wtedy było 60l, ale robione na dziko, bez dojrzewania, rybki całkowicie przypadkowe itp, a i tak w zasadzie było wszystko ok, wyrósł mi piękny skalar, 2 piękne gurami, duży zbrojnik i około 12 cm sum kiryśnik. Teraz mam 45l i chcę to zrobić zgodnie z "kodeksem". Akwarium dojrzewa, jest spory korzeń, kamienie, czarny żwirek bez ostrych krawędzi, roślinki dokładnie te http://allegro.pl/maly-zestaw-szybko-ro ... 31789.html .Niedługo będę mógł wpuścić rybki i tu pytanie, co z obsadą? Zastanawiałem się nad 10 neonami innesa lub 10 razborami galaxy , do tego 6 kirysków spiżowych lub panda. Czy mogę jeszcze jakieś rybki do tego akwarium wpuścić? Zawsze niesamowicie lubiłem zbrojniki, to akwa jest za małe? Czy lepiej nadadzą się otoski? Z góry dziękuję za pomoc ;)

Witam ;) Dla początkującego proponuję:

-6 gupików pawie oczko

-5 neonek

-możesz również zakupić kilka otosków (jedzą glon) ;)

łatwe w hodowli są także kiryski..ale nie możesz ich łączyć z brzankami ponieważ obgryzają im wąsiki!! ŻYCZĘ POWODZENIA! :)

harem bojownika

9 razbór boreańskich/espei

6 otosków

Na Espei akwarium za małe a tak w ogóle wtedy to nie byłoby za dużo ryb w 3 gatunki?

Moim zdaniem nie, mi do 45l tak doradzali.

Pewnie fachowiec w sklepie tak powiedział co??

neonki to max 10 i krewecie na dno RC. Co do roślin to niech lepsi w tej sprawie się wypowiedzą.