Skocz do zawartości

Jakie dodatki do 240l.?


Trufl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualna obsada:

7x Bocja Almorhae (YoYo, Lohachata)

6x Brzanka Titteya

8x Kirysek Sterbai

1+2x Prętnik Karłowaty

1+1x Pielęgniczka Ramireza

9x Neon Innesa

 

Zmieniłem diametralnie litraż ze 112l. na 240l i chciałbym mimo wszystko utrzymać starą obsadę.

Co można by do niej dołożyć z wyłączeniem "wynalazków" i ryb stricte agresywnych.

Nie bawią mnie niestety amazońskie Duchy czy Motylowce, zaś moja akwarystyczna wiedza jest jeszcze w powijakach więc ryby nie mogą być zbyt delikatne.

 

Utrzymuję parametry :

PH 7.0

GH 7.0

KH 4.0

NO3 5.0

NO2 0.0

 

Mogę się dostosować o te 0.5 w dół PH. Dzięki z góry za sugestie! :)

Szersze info o zbiorniku: viewtopic.php?f=22&t=35701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nich poczytałem Rafi, generalnie warunki bym spełnił do ich posiadania, tylko skoki na parę metrów mnie przerażają. Nie rozbijają się o świetlówki? Rozpytam o nie w poniedziałek w zoologu. Cena z netu nie odstrasza, 9 zł za rybę. A czy coś "większego" kalibru? Takiego, żeby było widać z odległości od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucaj nazwami konkretnymi :D siedzę z encyklopedią ryb i od razu wertuję na wskazane. Szczupieńczyków mam 3 strony i najładniejszy jest wg. mnie Aphyosemion georgiae w układzie haremu. Ale ma wymagające żywieniowe kwestie. Sześciopręgi też jest wizualnie ładnym ale wszędzie mi tu piszą o akwariach jednogatunkowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie szukałem, ale wiecznie jest "coś", a Ty masz konkretne pojęcie o jakąkolwiek rybę się spytać.

Jak zaczynam ją (encyklopedię) wertować to się okazuje, że chcę 15 gatunków które ni cholery do siebie nie pasują.

Brakuje mi paru większych ryb, myślałem o Skalarach, Pley podrzucił Meeka ale ciągle brakuje czegoś na łał.

Mogę sprowadzać ryby jeśli będzie coś ciekawego pod to PH i przy okazji nie potraktuje innych ryb jako karmę ;-). Z drugiej strony specyfiki za mocne mi nie podchodzą bo mają kosmiczne wymagania którym mógłbym nie sprostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było "łał" ja proponuję pierw przewertować aktualna obsadę. Chyba raczej się nie zgodzisz ale warto zaryzykować według mnie. Ja bym zrobił ogólną Amerykę. Coś w tym stylu:

- pielęgniczka Ramizerka - 1+1 szt.

- kirysek Sterbai - 8 szt.

- neon czerwony - 25 szt.

- tetra cesarska - 8 szt.

- pstrążenica marmurkowa - 6 szt.

- pekolcja pasiasta - 1+1 szt.

Co do tych "ale" nie przejmuj się. Nawet jak piszę że przyjmuje wyłącznie żywy pokarm to i tak jak się oswoją to będą też przyjmować pokarmy suche. I tak pozostałe ryby które masz też wymaga o wiele częściej podawania pokarmów żywych niż suchych. Także sprawa akwarii jednogatunkowych i współmieszkańców. Przy rybie piszę "akwarium jednogatunkowe" zazwyczaj gdy ryba jest mała i ma jakieś specjalne wymagania. Możemy z nimi trzymać inne ryby gdy: pozwala na to litraż, są podobnej wielkości i gdy współmieszkańców dobierzemy pod parametry wody i warunki w akwarium odpowiadające tej rybie z akwarium jednogatunkowego a nie na odwrót. Wtedy nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pekolcja mi się podoba, nie będzie wzbudzała ciągle Manado?

Neony mogę wymienić, bo dwóch ławic różnych Neonów lepiej nie trzymać?

Tetry mi się niestety nie podobają, nie umiem się do nich przekonać... Co do karmienia to podaję przemiennie wodzień/artemię/ochotkę/4 rodzaje suchego/3 rodzaje pastylek. Pstrążenica też fajna sprawa, dodam roślin na taflę to czytałem wstrzymuje je od skakania. :D Nadal jednak brakuje takich powiedzmy 2 większych ponad 13 cm ryb w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów, czy nie przesadziłem z obsadą? Dodatkowo jeszcze w "drodze", mam nadzieję będzie parka Nikaraguańskich.

 

7x Bocja Almorhae (YoYo, Lohachata)

6x Brzanka Titteya

8x Kirysek Sterbai

1+2x Prętnik Karłowaty

1+1x Pielęgniczka Ramireza

16x Neon Innesa

4x Meeka

1+1 Zbrojnik Niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...