Skocz do zawartości

Pomoc w zdiagnozowaniu choroby gupików


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie jestem doświadczonym hodowcą, od razu zaznaczam.

Zbiornik 60 litrów

Założony pół roku temu, nie dojrzewał, stosowałam uzdatniacz wody Biotopol

Filtr pracuje cały czas, filtr z przeznaczeniem na 60-120 litrowe akwaria.

Gupik to jedyny gatunek w akwarium, obecnie pozostało mi już tylko 5 ryb, z 20...

Roślinki : różnego rodzaju mchy, Rotala rotundifolia, Bacopa monnieri,Heteranthera zosterifolia - po jednej z każdego rodzaju

z innych sprzętów to grzałka nastawiona na 26-27 stopni, i napowietrzanie przy filtrze

Karmione zwykłym suszonym pokarmem roślinnym, od czasu do czasu mrożonka.

Parametrów wody nie znam, nigdy nie sprawdzałam, bo nigdy nie miałam problemów z rybkami.

Porządki, raz na 2 tyg, podmiana 1/4 wody, na wodę odstaną + uzdatniacz.

Objawy choroby, u niektórych osobników wydęte brzuchy. U wszystkich odstające łuski, nienaturalnie wygięty kręgosłup ( koci grzbiet) długie ciągnące się jasne odchody.

Młode się rodzą, nie ma z nimi problemu, rosną mają apetyt, nie zdychają ( a są w tym samym zbiorniku)

 

Dołączam zdjęcia zdechłej rybki i rybki z objawami.

post-10090-13685165048368_thumb.jpg

post-10090-13685165048711_thumb.jpg

post-10090-13685165048992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak apetytu, zblednięcie kolorów, obrzęk ciała, zaczerwienienie odbytu, deformacja szkieletu, zblednięcie skrzeli, pływanie przy powierzchni, wysadzenie oka, wrzody, odchody cienkie śluzowate, punktowe przekrwienia - POSOCZNICA

Niestety może być to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastroszenie łusek to może być :

Ichtiosporidioza:

Jest to choroba powodowana przez grzyb: Ichthyospsridium hoferi. Atakuje on narządy wewnętrzne i tkanki ryb. Choroba objawia się sklejeniem płetw, utratą płetwy ogonowej ,obrzękiem skrzel, czarnymi plamami na skórze, nastroszeniem łusek. Ryby leżą na dnie lub poruszają się skokami. Choroba ta nie jest niestety uleczalna. Należy zmniejszyć obsadę ryb i zapewnić im optymalne warunki. Ryby w zaawansowanym stadium choroby wyłowić.

 

wiele może być chorób tutaj jest wiele opisanych

 

viewtopic.php?f=6&t=16197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! padła kolejna i kolejna już ma objawy... zostały mi już 3 rybki z 20... Objawy wskazują na posocznice faktycznie, ale czytałam ze jest ona spowodowana złym napowietrzeniem, złą dietą, przerybieniem... to wszytko u mnie odpada... i jeszcze bakterią (Pseudomonas punc tata- bakterie te znajdują się we wszystkich rodzajach wód) jeśli to ta bakteria to jak mam się jej pozbyć ze zbiornika. Ostatnio wszytko było wygotowane, wymyte, i woda wlana z uzdatniaczem. Dodam że mam jeszcze zbrojnika któremu nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...