Jump to content

spraliżowane płetwy u bojownika (?)

Recommended Posts

-litraż zbiornika : 120l

-Zbiornik został założony 3 miesiące temu

-Filtr - fan filter 3, dostosowany do wielkości zbiornika, jest włączony cały czas

-Obsada:

Bojownik i dwie samice

3 gurami

5 zbrojników niebieskich

5 krewetek amano

-Grzałka - włączona na 24*C

-Pokarm: TetraWafer mix i Tetra Rubin

Problem z bojownikiem polega na tym, że jego płetwy są jakby posklejane, bojownik pływa cały czas przy powierzchni bo nie może nimi ruszać, poza tym nie ma żadnych objawów. Płetwy wydają się być 'sparaliżowane'.

Dzisiaj podmieniłam 60% wody w zbiorniku, podniosłam temperaturę do 28 stopni. Poza tym zastosowałam preparat FMC.

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby go wyleczyć. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

A długo masz tego bojownika? Jego wiek poznasz mniej więcej po wielkości i majestacie.

Mój bojek wg. mnie był olbrzymi i miał 2 lata za pasem. Po pewnym czasie w ogóle przestał pływać, dryfował tylko przy filtrze z 3 tygodnie tak przeleżał - myślałem że wyzdrowieje ale nie.

Gdy go szturchałem palcem to niezgrabnie uciekał (nurkował) i wypływał bez ruszania płetwami, bardzo szybko go wyciskało na powierzchnię wody taki jakby przepełniony powietrzem był.

Parę dni temu nauczyłem go pływać... w kiblu, innego ratunku dla niego już nie było :(

Spoko, a rybka pływa na boku? A po za tym jaki ma brzuch mały czy nabrzmiały, bojowniki mają tendencję do przejadania się co może być skutkiem jego choroby. Bojownik mimo że jest narażony na śmierć z przejedzenia to jeszcze sobie czasem podjada żeby mieć na "potem". Radzę ci poczytać o ich zwyczajach ;)

Share

• Create New...