Skocz do zawartości

Problem z szafką ?


Piotrek1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 2 miesiące temu zalałem akwarium 112 litrów. I ostatnio zauważyłem że troszeczkę szafka siadła.. Różnica między jednym górnym rogiem a drugim, jeżeli chodzi o poziom wody od górnej krawędzi akwarium to 3-4 mm. Żałuję że nie sprawdziłem tuż po zalaniu, bo może to było już od początku... Sam myślę że trzeba poczekać z miesiąc i zobaczyć czy coś się będzie zmieniać.. Szczerze to nie chce mi się wylewać wody, wyjmować ryb, roślin i dekoracji a także żwiru, po to by wzmocnić szafkę.. Tu zdjęcie, na czerwono zaznaczony fragment w którym jest leciutkie załamanie, z 1-2 mm. http://imageshack.us/photo/my-images/808...713pj.jpg/ .Myślicie że to normalne czy że trzeba ją jakoś wzmocnić ? Jeżeli będzie trzeba wzmocnić to sam pomyślałem żeby położyć dodatkową deskę między matą pod akwarium a blatem, bo nie da się wbić dodatkowej pionowej deski lub drążka ponieważ są wysuwane szuflady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium musi stać na tej szafce to wydaje mi się że lepiej by było gdyby stało na lewo przy ścianie. Ważne są elementy pionowe na których stoi blat.

Poza tym szafka może wymagać wzmocnienia. Tego typu mebli nie robi się z myślą o takich ciężarach.

 

Składałem solidną (tak mi się wydawało) komodę i stolik pod akwa. Różnica w wykonaniu wyraźnie na korzyść stolika akwarystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj jak najwięcej wody.

 

Tam po lewej masz szuflady? Bo jak tak to nie dasz rady podłożyć deskę by biegła równolegle do zewnętrznej.

Wydaje mi się że lepiej będzie jak akwarium dasz na lewo bo wtedy lepiej rozłoży się ciężar.

No i pomyśl o wzmocnieniu tyłu.

A jak masz jakies 200 zeta to kup stolik pod akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie strzeli.

Podłożyłem bardzo solidną deskę, taką z jakich robi się szafki tylko w szafkach jest jedna warstwa a tu jest pięć albo sześć warstw. Zapomniałem jak ona się nazywa... I dałem też styropian 3,5 cm grubości.

Możesz wrzucić fotki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...