Skocz do zawartości

Pielęgnica Ramireza - odmiany/krzyżówki.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wzdłuż i wszerz forum, ale nie znalazłem tego. Noszę się z zamiarem zakupy parki pielęgnic ramireza. Tyle, że te, które spotykam ostatnio w sklepie są kompletnie szare i brzydkie. Raz dawno temu udało mi się spotkać Ramirezy o bardzo wyrazistych żółto-czerwonych kolorach. Tak jak u Kakadu są odmiany typu Orange itp. mam pytanie jakie terminy obowiązują przy nazewnictwie Ramirezek. Czy istnieje możliwość krzyżowania Ramirezy z inną pielęgnicą, dzięki czemu można uzyskać ciekawy okaz? Lub inaczej, czy są specjalistyczne środki na bazie jakichś hormonów, który stymulują u ryb jakieś geny, które bardziej się uwidaczniają w kolejnych pokoleniach? Generalnie zależy mi na tym, by zdobyć pielęgniczki Ramireza, które będą jedyne w swoim rodzaju, bądź sam będę w stanie takie wyhodować. Pomyślałem, że skoro udaje się wyhodować weloniaste mieczyki, lub czerwone skalary to może i z ramirezami dałoby się coś wykombinować. :) Prosiłbym o w miarę konkretne odpowiedzi, a nie typu "nie wiem" bo być może komuś przyda się w przyszłości ten temat, w przeglądając 10 podstron bez konkretnych odpowiedzi można się wściec. :) Dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Jeżeli były malutkie to zawsze są szare, jest to prawdopodobnie odmiana barwna german blue ram. Tych kolorowych nie kupuj - to jest gatunek z azjatyckich hodowli zazwyczaj niezdolna do rozrodu, gatunek jest ten sam tylko że tamte dostają hormon wybarwiający, aby ładnie wyglądały, działa to na klienta ;) Sa jeszcze ramirezy odmiany albinoskiej, lub złote , ale tej raczej w Polsce nie dostaniesz wiem że ktoś w Niemczech stworzył tą odmianę, ale w jaki sposób to nie powiem, prawdopodobnie modyfikacje genetyczne. Akurat u pielęgniczek SA raczej kundelki nie występują i gatunki się nie krzyżują , przynajmniej ja o takich nie słyszałem, więc myślę daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...