Skocz do zawartości

Akwa 30l


thekonrab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Chciałbym zaprezentować film o moim akwarium.

Proszę komentować, dać nowe pomysły

Przyjmuje jak najbardziej krytykę !

Jest to wersja beta akwarium.

Lepsza aranżacja przypuszczam będzie za 1tyg

Ps: To moje pierwsze akwa (założone 2 sier 2011r)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WjDWxKgN85g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, ten kamień to jakiś wapień, zatwardza Ci bez potrzeby wodę :D Druga sprawa: sztuczne rośliny marnie wyglądają i nie wnoszą nic do zbiornika, oprócz plastiku :) Jak napisałeś aranżacja się zmieni. Polecam Ci zakup żywych roślin. Nad jaką obsadą się zastanawiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień wywalony oświetlenie 25vat t8 roślinki też wywalę i kupie żywe

Nawet nie spodziewałem się że tak łatwo pójdzie. ;) Zazwyczaj pierw się pytają o radę a potem się targują.

Oświetlenie masz spore. Załóż bimbrownię i/lub dodawaj easy carbo (albo inne CO2 w płynie masę ich jest), możesz dać jakieś aktywne podłoże typu Agua Substrate II+ czy coś podobnego. Dużo go nie potrzeba gdzieś z 3l. Możesz nawozić makro i mikroelementami.

Na korzonek mech i anubias karłowaty, na kokos mini pelia. Na trawnik mały heniek. Po środku jakieś rośliny trawiaste jak lilaeopsis i inne. Z tyłu duży heniek, wywłócznik i rotala. I akwarium gotowe.

 

EDIT:

30l to za mało na neonki. Kup stado bystrzyków karlików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim wywal te plastiki, zastosuj żywe roślinki które mają wiele pozytywnych cech, nie wiem co to za skałka czy czasem nie wpływa na parametry wody. Pozostaje mi życzyć powodzenia i sukcesów w nowym hobby, i tego żebyś się szybko nie zrażał, bo po każdym lepszym okresie następuje ten troszkę gorszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...