Jump to content

Akwa 30l


thekonrab
 Share

Recommended Posts

Jeśli się nie mylę, ten kamień to jakiś wapień, zatwardza Ci bez potrzeby wodę :D Druga sprawa: sztuczne rośliny marnie wyglądają i nie wnoszą nic do zbiornika, oprócz plastiku :) Jak napisałeś aranżacja się zmieni. Polecam Ci zakup żywych roślin. Nad jaką obsadą się zastanawiasz?

Link to comment
Share on other sites

Kamień wywalony oświetlenie 25vat t8 roślinki też wywalę i kupie żywe

Nawet nie spodziewałem się że tak łatwo pójdzie. ;) Zazwyczaj pierw się pytają o radę a potem się targują.

Oświetlenie masz spore. Załóż bimbrownię i/lub dodawaj easy carbo (albo inne CO2 w płynie masę ich jest), możesz dać jakieś aktywne podłoże typu Agua Substrate II+ czy coś podobnego. Dużo go nie potrzeba gdzieś z 3l. Możesz nawozić makro i mikroelementami.

Na korzonek mech i anubias karłowaty, na kokos mini pelia. Na trawnik mały heniek. Po środku jakieś rośliny trawiaste jak lilaeopsis i inne. Z tyłu duży heniek, wywłócznik i rotala. I akwarium gotowe.

 

EDIT:

30l to za mało na neonki. Kup stado bystrzyków karlików.

Link to comment
Share on other sites

Rafi słusznie podpowiada. Teraz zwróciłem uwagę na moc oświetlenia. Przy tym litrażu, bez nawożenia, mogłyby Cię zaskoczyć glony, a raczej na pewno by tak się stało. Do tego litrażu, jak najbardziej Easy Carbo, możesz dorzuć żelazo PlantaMin, no i potas :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Więc tak:

Wywaliłem te sztuczne rośliny i kamień

Kupiłem żywe rośliny, mech i kokos.

Mam 7 neonów inessa

I nadmiar gupików

 

Oczywiście obsada do wymiany .

Szukam właściciela ale bez skutków :(

Nie mam sumienia ich wyrzucać do toalety

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przede wszystkim wywal te plastiki, zastosuj żywe roślinki które mają wiele pozytywnych cech, nie wiem co to za skałka czy czasem nie wpływa na parametry wody. Pozostaje mi życzyć powodzenia i sukcesów w nowym hobby, i tego żebyś się szybko nie zrażał, bo po każdym lepszym okresie następuje ten troszkę gorszy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...